ورود

طرز تهیه مانتی

طرز تهیه مانتی

طرز تهیه مانتی با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

طرز تهیه مانتی

مانتی چیزی شبیه راویولی است و طعم بسیار لذیذی دارد.
خب حالا اگر آماده‌ پختن مانتی، از صفر تا صد هستید، بزن بریم.

برای درست کردن مانتی، اول باید خمیر را درست کنیم. همانطور که در ویدیو می‌بینید، برای درست کردن خمیر به ۴۸۰ گرم آرد، یک عدد تخم مرغ، یک قاشق چای‌خوری نمک و مقداری آب نیاز داریم.
خب؛ نمک و تخم مرغ را به آرد اضافه کرده و شروع به همزدن می‌کنیم.
آب را هم کم کم و ذره ذره اضافه می‌کنیم؛ اگر آب را یک دفعه بریزیم ممکن است خمیر شل شود. کمی که خمیر را ورز دادیم و سفت شد، روی تخته انداخته و حسابی با دست ورز می‌دهیم. خمیر که قوام آمد‌ (مثل ویدیو)، آن را به دو قسمت کرده و هر کدام را گرد می‌کنیم، مثل توپ
هر توپ را در سلفون پیچیده و می‌گذاریم کنار. باید پنج تا ده دقیقه استراحت کند.

خمیر را که کنار گذاشتیم می‌رویم سراغ درست کردن مواد داخل مانتی. ۲۵۰ گرم گوشت چرخ کرده، دو حبه سیر که به خوبی ریز شده، نصف قاشق چای‌خوری هم نمک و فلفل سیاه و زیره. همه مواد را به گوشت اضافه کرده و چنگ می‌زنیم. قشنگ که مخلوط شدند و گوشت چسبندگی پیدا کرد، می‌گذاریمش کنار و دوباره برمی‌گردیم سراغ خمیر.

اول از همه روی میز کار را آرد می‌پاشیم تا خمیر نچسبد. حالا توپ خمیر را از سلفون خارج کرده و روی میز کار می‌اندازیم. باید با وردنه آن را نازک کنیم؛ البته نه خیلی نازک. وقتی کارمان با وردنه تمام شد، با یک چاقو برش‌های عمودی و افقی روی خمیر می‌زنیم تا مربع‌های کوچک تشکیل شوند. با گوشت آن‌ها را پر می‌کنیم و بعد مثل بقچه می‌پیچیم. (برای این قسمت‌ها، ویدیو را دقیق ببینید.)

طرز تهیه غذای مانتی

پیچیدن مانتی

پیچیدن مانتی که تمام شد، نوبت به پخت مانتی می‌رسه! برای پخت مانتی باید آب را در قابلمه به جوش بیاوریم. وقتی آب به جوش آمد در آن کمی نمک می‌ریزیم و مانتی‌ها را داخل قابلمه می‌ریزیم. مانتی باید هفت تا دَه دقیقه در آب جوش بپزد تا حاضر شود.

سس مانتی

پنج قاشق ماست چکیده را به همراه یک حبه سیر و مقداری نمک مخلوط می‌کنیم.

طرز تهیه غذای مانتی

سرو مانتی

بعد از دَه دقیقه مانتی‌ها نرم و آماده‌ خوردن شدند! حالا که مانتی خوشمزه ما آماده شده بهتر است که با سس سرو شود. اما صبر کنیییید… کار هنوز تمام نشده!!
مقداری کره را در تابه می‌اندازیم تا آب شود.
کره که آب شد، شعله را خاموش می‌کنیم و یک قاشق غذاخوری پودر پاپریکا در آن ریخته و هم میزنیم.
این می‌شود سس روی سس! و تمام است!

نوش جان.

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.