ورود

طوبا بویوک اوستون

طوبا بویوک اوستون

طوبا بویوک اوستون هنرپیشه زیبای ترکی را بیشتر بشناسید! با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

طوبا بویوک اوستون Tuba Büyüküstün

طوبا متولد ۵ جولای سال ۱۹۸۲ در شهر استانبول است. پدر او از مهاجران تاتار و مادرش از مهاجرین یونانی تبار است.

او پس از تحصیل در مدرسه خصوصی ‍(دعوش) dogus؛ از دانشگاه معمار سینان، یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه در رشته طراحی صحنه و طراحی لباس فارغ التحصیل شد. او در زمان دانشجویی بازیگری در چند تبلیغ تلویزیونی را تجربه کرد و بعد از پایان دوران دانشجویی نیز با حمایت کارگردان، تومریس گیریتی اوغلو وارد دنیای حرفه‌ای بازیگری شد.

اولین تجربه سریال تلویزیونی طوبا در سال ۲۰۰۳ در سریال مقام سلطان بود. در سال ۲۰۰۴ سریال پرطرفداری از کانال دی ترکیه به نام گل رزی در آغوشم شروع به پخش شد که طوبا در آن با بازی در نقش ظریفه توانست اسم خود را در این عرصه هنری به ثبت برساند. در همان سال با بازی در نقش اول فیلم تلویزیونی به نام گلزار به کارگردانی جمال شان، طوبا برای اولین بار نامزد دریافت جایزه از فستیوال بار، در کشور صربستان شد و توانست جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کند.

موفقیت های طوبا

طوبا در سال ۲۰۰۵ با بازیگری در سریال زیر درخت بید مجنون در کنار بازیگران مطرحی مثل بولنت اینال و سینان توزجو توانست یکی از موفق‌ترین سریال‌های ترکیه را به ثبت برساند، به طوری که آلبوم موسیقی متن این سریال نیز جز پرفروشترین‌های آن سال‌ها بود. در همان سال پر رونق، طوبا با بازی در فیلم سینمایی پدرم و پسرم اولین تجربه سینمایی خود را به دست آورد.

طوبا در سال ۲۰۰۶ در کنار بازیگر jean – claude Van Damme  در فیلم سینمایی امتحان به کارگردانی عمر فاروق سوراک omer Faruk sorak   یکی از بهترین فرصت‌های حرفه بازیگری‌اش را تجربه کرد.

در سال ۲۰۰۷ فیلمبرداری پروژه سریال عاصی Asi   به سفارش کانال دی در منطقه آنتاکیا آغاز شد و طوبا بویوک اوستون در کنار بازیگر مورات ییلدیریم murat yildirim  نقش‌های اول آن را به عهده گرفتند.

همزمان با پخش سریال عاصی در ترکیه، پخش دیگر فیلم‌های طوبا مانند گل رزی در آغوشم و زیر درخت بید مجنون در کشورهای خاورمیانه نیز آغاز شد که پس از آن طوبی به شهرتی وصف ناپذیر در کشورهای عربی رسید که محبوبیت او یکی از مهمترین دلایل رونق فروش سریال‌های ترکیه‌ای به خاور میانه بود.

سریال عاصی که طوبا نقش اول را در آن ایفا می‌کرد به ۶۷ کشور فروخته شد و در پنجاه و یکمین فستیوال مونت کارلو نامزد دریافت بهترین سریال درام نیز شد.

سال ۲۰۱۰ او به عنوان نقش اول در فیلم سینمایی از دلت بپرس به کارگردانی یوسف کورچنلی ایفای نقش کرد. پس از آن در سریال تلویزیونی گنول چلن Gonulcelen  نیز حضور پیدا کرد.

در سال ۲۰۱۳ پس از ۱.۵ سال دوری از رسانه‌ها، طوبا با پروژه‌ای به اسم  ۲۰ دقیقه دوباره به صحنه بازگشت. با بازیگری در این سریال نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن در فستیوال امی Emmy  شد و برای اولین بار نام یک بازیگر ترک را در این مقام به ثبت رساند.

طوبا بویوک اوستون در سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی از سفرای سازمان جهانی یونیسف معرفی شد.

وی در پروژه پول کثیف و عشق به همراه بازیگر انگین آک یورک  Engin Akyurek  نقش‌های اول را به عهده داشتند و بار دیگر با بازیگری حرفه‌ایشان درخشیدند. او ضمن دریافت جایزه بهترین ستاره صنعت صادرات سریال کشور ترکیه، در چهاردهمین فستیوال بین المللی  Giuseppe Sciaccaبه عنوان بهترین بازیگر زن، موفق به دریافت جایزه شد.

در روزهای پایانی سال ۲۰۱۵ با بازی در دو فیلم کوتاه به نام‌های یادگار باد و لباس تنگ تجربه‌های جدیدی کسب نمود.

طوبا در سال ۲۰۱۶ در کنار بازیگران مطرحی مانند هالیت ارگنچ، محمت گونسور و نجات ایشلر و به کار‌گردانی فرزان اوزپتک در فیلم قرمزی استانبول ایفای نقش داشت که یکی از مهمترین فعالیت‌های هنری‌اش بود.

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ در سریال جسور و زیبا در کنار کیوانچ تاتلیتوغ Kivanc tatlitug یکی از با کیفیت‌ترین سریال‌های تلویزیونی را به نمایش درآوردند.

پس از آن بویوک اوستون در سال ۲۰۲۰ در پروژه اوج امپراطوری عثمانی Rise of Empires Ottoman  در نقش مارا خاتون حضور داشت که این سریال از پلتفرم نتفلیکس پخش شد. همچنین به عنوان بازیگر مهمان با نقش واقعی خودش «طوبا بویوک اوستون» در سریال با مدیرم در تماس باش بعد از سال‌ها در قاب تلویزیون دیده شد.

طوبا در سال ۲۰۲۱ در سریال دختر سفیر به علت مشکل سلامتی بازیگر نقش اول آن سریال نسلیهان آتاگول، به عنوان شخصیتی جدید وارد سریال شده و با همبازی قدیمی خود انگین آک یورک مجددا هم بازی شد.

طوبا بویوک اوستون در تاریخ ۲۸ جولای سال ۲۰۱۱ با همکار خود، بازیگر انور سایلاک Onur Saylak  در شهر پاریس کشور فرانسه ازدواج کرد. آنها در سال ۲۰۱۲ دوقلوهای دختر خود به نام های توپراک و مایا Toprak & Maya را به آغوش گرفتند.

این زوج در ۵ جون سال ۲۰۱۷ به زندگی مشترک خود پایان دادند. طوبا به مدت ۲ سال با امید اویرگن Umut Evirgen  رابطه عاشقانه‌ای داشت که در سال ۲۰۲۰ نیز رسما جدایی خود را اعلام کردند. او اکنون در کنار دوقلوهایش به زندگی خود ادامه می‌دهد.

مهمترین همایش ها

سال

برنامه

عنوان

نام اثر

2005 فستیوال بار تلویزیونی کشور صربستان  بهترین بازیگر زن گلزار
2007 جشنواره دانشگاه استانبول  بهترین بازیگر زن سریال درخت بید مجنون
2008 جوایز کلاب دانشگاه استانبول بهترین بازیگر زن سریال عاصی
2010 جوایز موفقیت دانشگاه مارمارا  بهترین بازیگر زن سینما از قلبت بپرس
2011 جوایز بهترین های سال توسط مجله ی سیاست بهترین بازیگر زن تلویزیون گنول چلن
2011 اسکار رسانه های خبری  بازیگر زن سال گنول چلن
2011 Elle Style Awards Türkiye بهترین بازیگر زن
2013 TUROB سریال های موفق ترکیه نشان افتخار درخت بید مجنون
2013 فستیوال کارواک بهترینهای سال بهترین بازیگر زن سال ۲۰ دقیقه
2014 جشنواره ی امی بین المللی نامزد بهترین بازیگر زن ۲۰ دقیقه
2014 همایش فرهنگی ستاره ی نشان ترکیه پول سیاه و عشق
2015 اسکار رسانه های خبری  بهترین بازیگر زن سال پول سیاه و عشق
2015 İTÜ EMÖS جوایز موفقیت  موفق ترین بازیگر سال پول سیاه و عشق
2015 جوایز دانشگاه اولوداغ بهترین بازیگر زن تلویزیون پول سیاه و عشق
2015  Giuseppe Sciacca بهترین بازیگر زن پول سیاه و عشق
2015 فستیوال کریستال بهترین بازیگر زن پول سیاه و عشق
2015 TET جوایز صادرات ترکیه پرفروشترین سریال صادر شده پول سیاه و عشق
2015 جوایز دانشگاه سلیمان نشان صلح 
2016 جوایز جوانان ترکیه بهترین بازیگر زن سریال پول سیاه و عشق
2017 بهترین های تلویزیون بهترین بازیگر زوج با کیوانچ تاتلیتو جسور و زیبا
2017 مجله  سای دیلی بهترین بازیگر زن جسور و زیبا
همایش های متفاوت

سال

برنامه

عنوان

2010 سریال های شبکه آ تیوی بهترین بازیگر زن گنول چلن
2010 جوایز ستاره های تلویزیون توسط روزنامه ی آیاکلی بهترین بازیگر زن گنول چلن
2010 بهترین های سریال های تلویزیونی بهترین بازیگر زن گنول چلن
2010 اسکار فیلم و سریال بهترین بازیگر زن سبک درام گنول چلن
2011 بهترین های سریال های تلویزیونی بهترین بازیگر زن گنول چلن
2013 بهترین های سریال های تلویزیونی بهترین بازیگر زن ۲۰ دقیقه
2014 بهترین های سریال های تلویزیونی بهترین بازیگر زن پول سیاه و عشق
2015 بهترین های سریال های تلویزیونی بهترین بازیگر زن پول سیاه و عشق
فستیوال طوبا بویوک اوستون
5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.