ورود

طوبا بویوک اوستون

طوبا بویوک اوستون

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

طوبا بویوک اوستون
Tuba Büyüküstün

طوبا متولد ۵ جولای سال ۱۹۸۲ در شهر استانبول است. پدر او از مهاجران تاتار و مادرش از مهاجرین یونانی تبار است.

او پس از تحصیل در مدرسه خصوصی ‍(دعوش) dogus؛ از دانشگاه معمار سینان، یکی از بهترین دانشگاه‌های ترکیه در رشته طراحی صحنه و طراحی لباس فارغ التحصیل شد. او در زمان دانشجویی بازیگری در چند تبلیغ تلویزیونی را تجربه کرد و بعد از پایان دوران دانشجویی نیز با حمایت کارگردان، تومریس گیریتی اوغلو وارد دنیای حرفه‌ای بازیگری شد.

اولین تجربه سریال تلویزیونی طوبا در سال ۲۰۰۳ در سریال مقام سلطان بود. در سال ۲۰۰۴ سریال پرطرفداری از کانال دی ترکیه به نام گل رزی در آغوشم شروع به پخش شد که طوبا در آن با بازی در نقش ظریفه توانست اسم خود را در این عرصه هنری به ثبت برساند. در همان سال با بازی در نقش اول فیلم تلویزیونی به نام گلزار به کارگردانی جمال شان، طوبا برای اولین بار نامزد دریافت جایزه از فستیوال بار، در کشور صربستان شد و توانست جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کند.

موفقیت های طوبا

طوبا در سال ۲۰۰۵ با بازیگری در سریال زیر درخت بید مجنون در کنار بازیگران مطرحی مثل بولنت اینال و سینان توزجو توانست یکی از موفق‌ترین سریال‌های ترکیه را به ثبت برساند، به طوری که آلبوم موسیقی متن این سریال نیز جز پرفروشترین‌های آن سال‌ها بود. در همان سال پر رونق، طوبا با بازی در فیلم سینمایی پدرم و پسرم اولین تجربه سینمایی خود را به دست آورد.

طوبا در سال ۲۰۰۶ در کنار بازیگر jean – claude Van Damme  در فیلم سینمایی امتحان به کارگردانی عمر فاروق سوراک omer Faruk sorak   یکی از بهترین فرصت‌های حرفه بازیگری‌اش را تجربه کرد.

در سال ۲۰۰۷ فیلمبرداری پروژه سریال عاصی Asi   به سفارش کانال دی در منطقه آنتاکیا آغاز شد و طوبا بویوک اوستون در کنار بازیگر مورات ییلدیریم murat yildirim  نقش‌های اول آن را به عهده گرفتند.

همزمان با پخش سریال عاصی در ترکیه، پخش دیگر فیلم‌های طوبا مانند گل رزی در آغوشم و زیر درخت بید مجنون در کشورهای خاورمیانه نیز آغاز شد که پس از آن طوبی به شهرتی وصف ناپذیر در کشورهای عربی رسید که محبوبیت او یکی از مهمترین دلایل رونق فروش سریال‌های ترکیه‌ای به خاور میانه بود.

سریال عاصی که طوبا نقش اول را در آن ایفا می‌کرد به ۶۷ کشور فروخته شد و در پنجاه و یکمین فستیوال مونت کارلو نامزد دریافت بهترین سریال درام نیز شد.

سال ۲۰۱۰ او به عنوان نقش اول در فیلم سینمایی از دلت بپرس به کارگردانی یوسف کورچنلی ایفای نقش کرد. پس از آن در سریال تلویزیونی گنول چلن Gonulcelen  نیز حضور پیدا کرد.

در سال ۲۰۱۳ پس از ۱.۵ سال دوری از رسانه‌ها، طوبا با پروژه‌ای به اسم  ۲۰ دقیقه دوباره به صحنه بازگشت. با بازیگری در این سریال نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن در فستیوال امی Emmy  شد و برای اولین بار نام یک بازیگر ترک را در این مقام به ثبت رساند.

طوبا بویوک اوستون در سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی از سفرای سازمان جهانی یونیسف معرفی شد.

وی در پروژه پول کثیف و عشق به همراه بازیگر انگین آک یورک  Engin Akyurek  نقش‌های اول را به عهده داشتند و بار دیگر با بازیگری حرفه‌ایشان درخشیدند. او ضمن دریافت جایزه بهترین ستاره صنعت صادرات سریال کشور ترکیه، در چهاردهمین فستیوال بین المللی  Giuseppe Sciaccaبه عنوان بهترین بازیگر زن، موفق به دریافت جایزه شد.

در روزهای پایانی سال ۲۰۱۵ با بازی در دو فیلم کوتاه به نام‌های یادگار باد و لباس تنگ تجربه‌های جدیدی کسب نمود.

طوبا در سال ۲۰۱۶ در کنار بازیگران مطرحی مانند هالیت ارگنچ، محمت گونسور و نجات ایشلر و به کار‌گردانی فرزان اوزپتک در فیلم قرمزی استانبول ایفای نقش داشت که یکی از مهمترین فعالیت‌های هنری‌اش بود.

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۶ در سریال جسور و زیبا در کنار کیوانچ تاتلیتوغ Kivanc tatlitug یکی از با کیفیت‌ترین سریال‌های تلویزیونی را به نمایش درآوردند.

پس از آن بویوک اوستون در سال ۲۰۲۰ در پروژه اوج امپراطوری عثمانی Rise of Empires Ottoman  در نقش مارا خاتون حضور داشت که این سریال از پلتفرم نتفلیکس پخش شد. همچنین به عنوان بازیگر مهمان با نقش واقعی خودش «طوبا بویوک اوستون» در سریال با مدیرم در تماس باش بعد از سال‌ها در قاب تلویزیون دیده شد.

طوبا در سال ۲۰۲۱ در سریال دختر سفیر به علت مشکل سلامتی بازیگر نقش اول آن سریال نسلیهان آتاگول، به عنوان شخصیتی جدید وارد سریال شده و با همبازی قدیمی خود انگین آک یورک مجددا هم بازی شد.

طوبا بویوک اوستون در تاریخ ۲۸ جولای سال ۲۰۱۱ با همکار خود، بازیگر انور سایلاک Onur Saylak  در شهر پاریس کشور فرانسه ازدواج کرد. آنها در سال ۲۰۱۲ دوقلوهای دختر خود به نام های توپراک و مایا Toprak & Maya را به آغوش گرفتند.

این زوج در ۵ جون سال ۲۰۱۷ به زندگی مشترک خود پایان دادند. طوبا به مدت ۲ سال با امید اویرگن Umut Evirgen  رابطه عاشقانه‌ای داشت که در سال ۲۰۲۰ نیز رسما جدایی خود را اعلام کردند. او اکنون در کنار دوقلوهایش به زندگی خود ادامه می‌دهد.

مهمترین همایش ها

سال

برنامه

عنوان

نام اثر

2005فستیوال بار تلویزیونی کشور صربستان بهترین بازیگر زنگلزار
2007جشنواره دانشگاه استانبول بهترین بازیگر زن سریالدرخت بید مجنون
2008جوایز کلاب دانشگاه استانبولبهترین بازیگر زن سریالعاصی
2010جوایز موفقیت دانشگاه مارمارا بهترین بازیگر زن سینمااز قلبت بپرس
2011جوایز بهترین های سال توسط مجله ی سیاستبهترین بازیگر زن تلویزیونگنول چلن
2011اسکار رسانه های خبری بازیگر زن سالگنول چلن
2011Elle Style Awards Türkiyeبهترین بازیگر زن
2013TUROB سریال های موفق ترکیهنشان افتخاردرخت بید مجنون
2013فستیوال کارواک بهترینهای سالبهترین بازیگر زن سال۲۰ دقیقه
2014جشنواره ی امی بین المللینامزد بهترین بازیگر زن۲۰ دقیقه
2014همایش فرهنگیستاره ی نشان ترکیهپول سیاه و عشق
2015اسکار رسانه های خبری بهترین بازیگر زن سالپول سیاه و عشق
2015İTÜ EMÖS جوایز موفقیت موفق ترین بازیگر سالپول سیاه و عشق
2015جوایز دانشگاه اولوداغبهترین بازیگر زن تلویزیونپول سیاه و عشق
2015 Giuseppe Sciaccaبهترین بازیگر زنپول سیاه و عشق
2015فستیوال کریستالبهترین بازیگر زنپول سیاه و عشق
2015TET جوایز صادرات ترکیهپرفروشترین سریال صادر شدهپول سیاه و عشق
2015جوایز دانشگاه سلیماننشان صلح 
2016جوایز جوانان ترکیهبهترین بازیگر زن سریالپول سیاه و عشق
2017بهترین های تلویزیونبهترین بازیگر زوج با کیوانچ تاتلیتوجسور و زیبا
2017مجله  سای دیلیبهترین بازیگر زنجسور و زیبا

همایش های متفاوت

سال

برنامه

عنوان

2010سریال های شبکه آ تیویبهترین بازیگر زنگنول چلن
2010جوایز ستاره های تلویزیون توسط روزنامه ی آیاکلیبهترین بازیگر زنگنول چلن
2010بهترین های سریال های تلویزیونیبهترین بازیگر زنگنول چلن
2010اسکار فیلم و سریالبهترین بازیگر زن سبک درامگنول چلن
2011بهترین های سریال های تلویزیونیبهترین بازیگر زنگنول چلن
2013بهترین های سریال های تلویزیونیبهترین بازیگر زن۲۰ دقیقه
2014بهترین های سریال های تلویزیونیبهترین بازیگر زنپول سیاه و عشق
2015بهترین های سریال های تلویزیونیبهترین بازیگر زنپول سیاه و عشق
فستیوال طوبا بویوک اوستون

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *