ورود

تبدیل عمارت سریال عشق ممنوع به موزه

تبدیل عمارت سریال عشق ممنوع به موزه

عمارت سریال عشق ممنوع. با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

عمارت سریال عشق ممنوع

تبدیل این عمارت به موزه فرش

به گزارش پین تاتی و به نقل از mimarizm

مالکان این عمارت خاندان (کوچ) که از ثروتمندان معروف ترکیه هستند، سالیان سال در این عمارت مشهور زندگی کرده‌اند. این عمارت زمانی لوکیشن سریال معروف عشق ممنوع نیز بود و روزانه جمعیت زیادی از سرتاسر دنیا برای دیدنش به محله ساریر، خیابان بویوک دره می‌آمدند.

و اما خبری که همچنان این عمارت را در یادها حفظ می‌کند، تصمیم جدید خاندان کوچ در مورد برگزاری نمایشگاه فرش در این عمارت است.

عکاس و کلکسیونر معروف امریکایی جوزفین پاول در سال ۲۰۰۷ در دیدار خود از منطقه آنادلو ترکیه، از کلکسیون گلیم خود هدیه‌ای به خانواده ی کوچ تقدیم کرده بود که اکنون همراه مجموعه‌ای از فرش‌ها و گلیم‌های نفیس در این عمارت به نمایش در آمده است.

این عمارت در سال ۱۹۳۸ به همراه باغی که در قسمت پشت ساختمان قرار گرفته شده توسط بزرگ خاندان، وحبی کوچ خریداری شد و خانواده وحبی کوچ در این باغ ویلا تا زمان فوت او یعنی سال ۱۹۹۶ در این عمارت ییلاقی زندگی می‌کردند.

در این نمایشگاه نفیس به جز هدیه ی جوزفین پاول، ۳۶ گلیم که در میان آنها آثاری از زمان پادشاهی عثمانی نیز وجود دارد به همراه ۶ گونی تاریخی دستباف، ۱ دار قالی و ۳۷ شانه بافت فرش نیز به نمایش گذاشته شده است.

در زمان گشت و گذار در شهر استانبول بازدید از این نمایشگاه دائمی را حتما در برنامه‌های خود داشته باشید.

آدرس

Büyükdere, Piyasa Cd. No:109, 34453 Sarıyer/İstanbul, Turkey

روزهای بازدید2

سه‌شنبه، پنج‌شنبه و جمعه از ساعت 10 الی 17 و به صورت رایگان است.

منبع : mimarizm

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.