ورود

فروش یکی از عمارت های تاریخی استانبول!

فروش یکی از عمارت های تاریخی استانبول!

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

فروش یادگاری تاریخی ترکیه

عمارت لمان اسما کاسای Leman esma kasay که در مجاورت منطقه سلطان احمد قرار دارد با قیمت ۱۲۰ میلیون لیر به فروش می‌رسد.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری Sabah

بنا به بیانیه مسئول فروش این عمارت تاریخی خانم اوریم، خانواده وراث برای فروش این ملک تنها یک شرط دارند: اولویت فروش برای افراد ترک می‌باشد و ترجیح می‌دهند مالک جدید این یادگار تاریخی را به جای خریداران خارجی از هموطنان ترک خود برگزینند.

تاریخچه این بنا به زمان پادشاه عثمانی عبدالحمید برمی‌گردد که توسط دکتر دربار آن زمان نوری کنعان پاشا در سال‌های ۱۸۰۰ میلادی ساخته شده است. در آن دوره نوری کنعان از این ملک به عنوان مطب استفاده می‌کرده است. دکتر در زمان‌های خارج از طبابتش از خانه‌اش که در منطقه کانلی جا بود به این محل آمده و بدون هزینه به مداوای اهالی شهر می‌پرداخته است.

سال‌ها بعد دکتر نوری کنعان این ساختمان را به نوه‌اش لمان اسما کسای هدیه داد. به همین دلیل هم از آن پس نام این بنا به لمان اسما کسای تغییر یافت. مکان این بنا در قلب شهر استانبول، با فاصله ۷۰ متری از ایاصوفیه قرار گرفته است. با باسیلیکا سیسترن ۳۰ متر و همچنین ۱۰۰ متر از مسجد سلطان احمد فاصله دارد.

امروزه خبر جدیدی که این ساختمان تاریخی را دوباره به یادها آورده، تصمیم وراث آن به فروش است. قیمت آن ۱۲۰ میلیون لیر اعلام شده است و منتظر متقاضیان خاص خود می‌باشد.

منبع : خبرگزاری Sabah

یادگارهای تاریخی استانبول
5/5 - (2 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.