ورود

فصل برگریزان در منطقه کاراگول شهر آرتوین ترکیه

فصل برگریزان در منطقه کاراگول شهر آرتوین ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

فصل برگریزان ترکیه

دریاچه کاراگول در آرتوین ترکیه در فصل پاییز با برگریزان درختان جلوه سحرانگیزی به خود گرفته و توجه گردشگران و علاقمندان به طبیعت را به خود جلب می‌کند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

دریاچه آرام و بکر کاراگول واقع در شهرستان بورچکا در ترکیه در فصل پاییز با برگریزان درختان جلوه سحرانگیزی به خود گرفته و توجه گردشگران وعلاقمندان به طبیعت را به خود جلب می‌کند.

پارک طبیعت کاراگول بورچکا که به عنوان بهشت پنهان نیز شناخته می‌شود با مساحت 368 هکتاری و با طبیعت بکر، جنگل‌های قدیمی، پوشش گیاهی متنوع، مسیرهای پیاده روی و مناطق کمپینگ هر بیننده‌ای را مسحور می‌کند.

دریاچه کاراگول در نتیجه رانش زمین در اوایل قرن نوزدهم شکل گرفته و پارک طبیعت آن در فصل پاییز با مناظر زیبا و بدیع در برگریزان درختان جلوه بی‌نظیری یافته است. همچنین علاقمندان به عکاسی و دوستداران طبیعت از این منطقه استقبال می‌کنند.

اوزگو بیلگین که از آنکارا به این منطقه آمده در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی گفت:
اینجا مروارید آرتوین است. ما هر ساله برای دیدن زیبایی‌های پاییز به این منطقه می‌آییم. وقتی اینجا هستیم گذر زمان را فراموش کرده و محو زیبایی طبیعت می‌شویم.

وی افزود:
به ویژه در دوران کرونا سفر به این منطقه برای ما بسیار لذت‌بخش بوده و با محیط آرامش‌بخش‌ این منطقه از هیاهو شهری و استرس دور می‌شویم.

ارهان بالتا، از عکاسان طبیعت نیز گفت: همه ساله در فصل بهار و پاییز برای عکس گرفتن از ریزه به این دریاچه می‌آیم. با هر بار فشار دکمه شاتر قاب عکس‌های زیبایی خلق می‌شود. گویی طبیعت به تابلوی نقاشی مبدل می‌شود.

منبع : خبرگزاری آنادولو

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.