ورود

قطار تهران استانبول

قطار تهران استانبول

قطار تهران استانبول و نکات مهم سفر! با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

اگر شما هم قصد سفر به استانبول را دارید و از سفر با هواپیما می‌ترسید، یا می‌خواهید از دیدن جاذبه‌های طبیعی لذت ببرید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

قطار تهران استانبول

سفر با قطار، طولانی اما جذاب!

درست است که زمان سفر با قطار خیلی طولانی‌تر از زمان سفر با هواپیماست، اما به دیدنی‌های در طول مسیرش می‌ارزد. مخصوصا اگر خانوادگی یا دسته جمعی سفر کنید، آن‌قدر خوش می‌گذرد که نگو و نپرس! در تور استانبول به صورت زمینی شما از تمام زیبایی‌های مسیر لذت می‌برید.

قطار تهران استانبول

مبدا حرکت قطار تهران استانبول

مبدا حرکت این قطار تهران است و هر چهارشنبه ساعت ۲۲:۱۵ تهران را به مقصد آنکارا ترک می‌کند. این قطارهای چهار ستاره کوپه‌های چهارتخت‌خوابی دارند. برای رسیدن به آنکارا از زنجان، تبریز و سلماس عبور می‌کنید و وارد شهر رازی می‌شوید. در این شهر امور گمرکی انجام می‌شود و بعد با عبور از نقطه صفر مرزی به شهر کاپیکوی می‌رسید.

در این شهر گذرنامه و مدارک مورد نیاز شما برای ورود به ترکیه بررسی می‌شود. ایستگاه بعد از کاپیکوی، شهر وان است. از اینجا سفر خیلی جذاب‌تر می‌شود. چرا؟
چون باید به اسکله وان بروید و سوار بر کشتی خود را به ایستگاه تات وان برسانید. از ایستگاه تات وان سوار قطارهای کوپه‌ای ترکیه خواهید شد و یک راست می‌روید تا آنکارا.

قطار تهران استانبول

حالا برای رفتن از آنکارا به استانبول، باید قطار شهری را انتخاب کنید. از این مسیر زیبا حدود چهار ساعت و نیم برای رسیدن از آنکارا به استانبول زمان نیاز است.

می‌توانید از قطارهای سریع‌السیر آنکارا هالکالی استفاده کنید. ایستگاه هالکالی در بخش اروپایی استانبول قرار دارد و اگر شما هم مثل اکثر مسافران ایرانی، هتل خود را در بخش اروپایی رزرو کردید، مسیر راحتی برای رسیدن به هتل دارید.

اگر هم تصمیم گرفتید تا در منطقه آسیایی اقامت کنید، با قطار آنکارا به سمت ایستگاه حیدرپاشا بیایید.

قطار تهران استانبول

چگونه از این ایستگاه‌ها به تکسیم برویم؟

از هالکالی به ایستگاه هالکالی مارمارای بروید و سوار خط BN1 به سمت Eminönü Mısır Çarşısı شوید. تازه می‌توانید همین‌جا یک سر هم به بازار ادویه بزنید. شما باید در ایستگاه İstanbul Hst. Sahil پیاده شوید و بعد هم سوار خط D11 به سمت تکسیم شوید.

از ایستگاه قطار حیدر پاشا به ایستگاه کادیکوی بروید و سوار خط 14Fبه سمت Atasoy Sokak شوید. به ایستگاه Ayrılıkçeşmesi Marmaray که رسیدید از اتوبوس پیاده شده و به ایستگاه مترو Ayrılık Çeşmesi بروید. حالا باید سوار خط مارمارای به سمت هالکالی شوید. از اینجا تا ایستگاه مقصد، یعنی ایستگاه مارمارای، ینی کاپی حدود ۱۱ دقیقه راه است. به ایستگاه مارمارای ینی کاپی که رسیدید سوار خط سبز رنگ و معروف M2 شوید و در ایستگاه تکسیم پیاده شوید. دیدید چقدر طولانی بود؟

اگر می‌خواهید بیایید تکسیم از همان اول از آنکارا به هالکالی بروید.

قطار تهران استانبول

سفر با قطار تهران استانبول چقدر طول می‌کشد؟

از تهران به آنکارا تقریبا ۶۰ ساعت و با حساب کردن معطلی‌ها و بعد هم رسیدن به استانبول، باید بگم حدود ۷۰ ساعت برای لذت بردن از جاذبه‌های زمینی ترکیه وقت دارید.

قیمت بلیط قطار تهران استانبول و تهران آنکارا

فعلا مرز زمینی ایران به ترکیه باز نیست اما آخرین قیمت بلیط در سایت شرکت رجا معادل ۲۰۴ یورو بود. همچنین بلیط قطار استانبول به آنکارا ۱۸۰ یورو قیمت گذاری شده است.

5/5 - (2 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.