ورود

چند دستورالعمل ساده و خانگی برای داشتن پوستی بی نظیر

چند دستورالعمل ساده و خانگی برای داشتن پوستی بی نظیر

ماسک پوست | با پین تاتی همراه شوید! آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی

ماسک پوست ، چند دستور العمل ماسک خانگی برای داشتن پوستی درخشان

آلودگی، رطوبت و غذاهای بیش از حد چرب یا شیرین می توانند باعث تغییرات ناخواسته در پوست شود و باعث شود پوست درخشندگی و طراوت طبیعی خود را از دست بدهد. چرخه قاعدگی نیز نقش مهمی در ظاهر پوست شما دارد. با وجود تمام عواملی که  بر سلامت و ظاهر پوست تاثیر بسیار زیادی دارند، ما دستور العمل های ساده ای از ماسک پوست خانگی را با شما به اشتراک می گذاریم که پوست شما را درخشان می کنند:

 

طرز تهیه ماسک پوست برای پوست های چرب و خشک

برای این ماسکی که به پوستتان کمک می کند تا پوستتان کشیده تر به نظر برسد، یک قاشق غذاخوری موز له شده، یک قاشق چایخوری عسل و یک کپسول ویتامین E را به سفیده تخم مرغ (برای پوست چرب) و زرده تخم مرغ (برای پوست های خشک) اضافه کنید و روی پوست صورت و گردن خود بمالید. می توانید 15-20 دقیقه صبر کنید و با آب ساده پاک کنید. اگر به طور منظم هفته ای یکبار انجام شود، در سفت شدن پوست شما موثر خواهد بود.

ماسک پوست

 دستور تهیه ماسک ضد لک برای پوست

1 قاشق غذاخوری خامه تازه، 1 قاشق غذاخوری عسل، 1 قاشق چایخوری پودر زردچوبه و یک قاشق چایخوری زنجبیل را با هم مخلوط کرده و به صورت یک لایه نازک روی صورت خود بمالید. بگذارید 15 دقیقه بماند، آن را بشویید و با گلاب مخلوط کنید. می‌توانید هفته‌ای یک‌بار آن را امتحان کنید تا ظاهری روشن‌تر، درخشان‌تر و پرنشاطتر داشته باشید.

طرز تهیه ماسک مرطوب کننده طبیعی برای پوست های خشک

شما می توانید به راحتی این دستور را امتحان کنید تا پوست خشک خود را به طور طبیعی مرطوب کنید. کافی است مخلوط خامه ای را که با اضافه کردن 1 قاشق چایخوری عسل، 1 قاشق چایخوری خامه تازه و یک کپسول ویتامین E با یک قاشق غذاخوری آووکادوی رسیده له شده روی صورت خود بمالید و بعد از مدت بیست دقیقه با گلاب پاک کنید. پس از آن، احساس خواهید کرد که پوست شما بسیار مرطوب تر، شاداب تر و کشیده تر شده است.

ماسک پوست

طرز تهیه ماسک برای پوست کدر

اگر پوستی کدر و خسته دارید، ۱ قاشق چای‌خوری پودر زنجبیل، ۱ قاشق غذاخوری ژل آلوئه‌ورا، ۱ قاشق چای‌خوری قهوه ترک و ۱ قاشق چای‌خوری عسل را با هم مخلوط کنید و بگذارید ۱۵ دقیقه روی صورتتان بماند. به لطف این ماسک پرانرژی، فورا احساس خواهید کرد که پوست شما شاداب تر و راحت تر شده است.

دستور العمل ماسک احیای پوست

گلبرگ های چند گل رز قرمز تازه شسته شده را به صورت خمیر، له کرده و با یک قاشق چای خوری خامه تازه مخلوط کنید. ماسک گل رز سلول های مرده پوست را از بین می برد، پوست را مرطوب می کند و خطوط صورت را سفت می کند. حتماً معجزه گل رز را امتحان کنید.

ماسک پوست

دستور العمل ماسک برای کم کردن التهاب پوست

یک قاشق چای خوری آرد جو دوسر، یک قاشق چای خوری روغن زیتون و زرده تخم مرغ را مخلوط کنید تا به قوام برسد و به طور مرتب به صورت خود بمالید. پوست را تسکین می دهد و از خشکی و قرمزی محافظت می کند.

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.