ورود

اعمال مجدد محدودیت‌های رفت و آمد در ترکیه به دستور اردوغان

اعمال مجدد محدودیت‌های رفت و آمد در ترکیه به دستور اردوغان

اعمال مجدد محدودیت‌های رفت و آمد در ترکیه به دستور اردوغان

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

رئیس جمهور ترکیه از اعمال مجدد مقررات محدودیت آمدوشد در31 استان کشور در راستای مقابله با ویروس کرونا در 23-26 آوریل خبر داد.

به گزارش پین‌تاتی و به نقل از خبرگزاری آنادولو رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه عصر امروز پس از نشستی که با کابینه وزرا از طریق ویدئوکنفرانس از کاخ هوبر استانبول برگزار کرد در ارتباط با تدابیر و تمهیدات اتخاذی در راستای مقابله با پاندمی کرونا اظهار داشت: در حال برنامه‌ریزی برای وضع مقررات محدودیت آمدوشد در 31 استان کشورمان بین روزهای 23-26 آوریل هستیم.

رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت: هدف‌مان این است که تدابیر را با حساسیت حداکثری اجرا و سیر شیوع این بیماری را تا عید فطر کاهش کنیم که امکان بازگشت به شرایط عادی فراهم شود. نتایج مثبت تدابیری که برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اتخاذ کردیم، را مشاهده می کنیم.

وی تصریح کرد: مقررات محدودیت عبور و مرور در ایام آخر هفته را به گونه‌ای که اختلالی در فعالیت‌های کشاورزی، تولیدی و خدماتی آسیبی ایجاد نکند، ادامه خواهیم داد. در راستای جلوگیری از سرعت شیوع ویروس 239 محله، منطقه و روستا همچنان در قرنطینه هستند.

ساخت بیمارستان‌های 1005 تخت خوابه استانبول

اردوغان با بیان اینکه در حال تقویت ظرفیت کنونی بیمارستان‌های کشور از جمله بخش مراقبت‌های ویژه هستند، گفت: ساخت بیمارستان‌های 1005 تخت خوابه در مناطق یشیل‌کوی و سانجاک‌تپه استانبول ادامه دارد. با رفتار مسئولانه‌ای که شهروندانمان در ایام مقابله با ویروس کرونا داشتند جلوی بحران بزرگ این پاندمی گرفته شد.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: همانند پیشرفت بزرگی که در بخش صنایع دفاعی داشتیم در تولید تجهیزات پزشکی و داروسازی نیز به این موفقیت ادامه خواهیم داد. کارخانه‌های کشور نیز تولید داروهای حساس که به اندازه کافی از آن ذخیره داشتیم را آغاز کرده‌اند.

استقبال مردم از پویش «ترکیه‌ام، ما برای خودمان کافی هستیم»

وی با اشاره به استقبال و حمایت گسترده مردمی از پویش «ترکیه‌ام، ما برای خودمان کافی هستیم»، گفت: میزان کمک‌های کمپین «ترکیه‌ام، ما برای خودمان کافی هستیم» به 1 میلیارد و 800 میلیون لیر نزدیک شده است. 269 شرکت برای پرداخت حقوق نیمه‌وقت 3 میلیون نفر از کارکنان خود ثبت‌نام کرده‌اند. 14 میلیون مترمربع اراضی مازاد در شهرهای مختلف کشور را در اختیار کشاورزان قرار می‌دهیم. برنامه آموزش و پرورش یک میلیون برنامه نویس طی 3 سال را در نظر داریم.

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *