ورود

۵ مرکز خرید ارزان استانبول ❤️

۵ مرکز خرید ارزان استانبول ❤️

۵ مرکز خرید ارزان استانبول ❤️

یکی از دلایل اصلی مسافران برای سفر به استانبول خرید است. خرید از مال‌های بی نظیر و خاص. حالا شاید بگویید پین تاتی دلت خوش است ها! با این قیمت لیر و دلار دیگر چه کسی به خرید کردن فکر می‌کند؟ درست می‌گویید اما پین تاتی برای هرچیزی یک راه حل دارد. در این مطلب می‌خواهیم به شما پنج تا از مراکز خرید استانبول را معرفی کنیم که خرید از آن‌ها به نفع شماست.

مراکز خرید استانبول

۵ مرکز خرید ارزان استانبول

حتما می‌دانید که اوت لت چیست؛ در مراکز خرید اوت لت می‌توانید اجناس قدیمی‌تر یک برند را به قیمت پایین‌تر بخرید. بعضی از اوت لت‌‌ها حراجی هم می‌گذارند که دیگر نور علی نور می‌شود. این رتبه‌بندی که می‌بینید، بر اساس نظرسنجی از مسافران سراسر دنیا است. اگر شما جای اوت لتی را در این مطلب خالی دیدید، در بخش نظرات برای ما بنویسید. خب؛ شروع کنیم:

۱- اوت لت ویاپورت آسیا

ویاپورت آسیا یکی از بهترین مراکز ‌خرید استانبول است. این‌ اوت لت علاوه بر اینکه معماری زیبایی دارد، مغازه‌های بسیاری از برندهای معروف و محبوب هم داخل خود جای داده است. مثل آدیداس، نایکی، بنتون، پیر کاردین، پوما، کلوین کلین، دیزل، اکو و … . یک شعبه سینماکسیمم و فود کورت کامل هم اینجا هست. مک دونالد، برگرکینگ، کی اف سی یا پیتزا هات؟ از کدام سفارش بدهیم؟

برای دسترسی به اینجا

از میدان تکسیم سوار خط اتوبوس بوستانچی – تکسیم شده و در ایستگاه اوزونچایر پیاده می‌شویم. در این ایستگاه سوار متروبوس خط 18K به سمت سلطان بیلی گولت شده و در ایستگاه سلطان چشمه پیاده می‌شویم. حالا در ایستگاه Iett Duragi Sultancesme سوار خط کارتال – ویاپورت شده و در ایستگاه ویاپورت پیاده می‌شویم. تمام، خلاص!

۲-  اوت لت استارسیتی

استار سیتی اوت لت بزرگی است که در قسمت اروپایی استانبول و منطقه ینی بوسنا واقع شده. بیشتر برندهای معروف هم در این مرکز خرید شعبه دارند. مثل ماوی، ال سی وایکیکی، کوتون، یو اس پلو و … . محصولات روز در این فروشگاه به قیمت معمول و مشابه بقیه مراکز خرید فروخته می‌شود، ولی محصولات فصل‌های گذشته رو می‌توانیم با قیمت بسیار مناسب بخریم. نکته جالب این مرکز خرید، وسایل سرگرمی آن برای بچه‌هاست که در هر طبقه قرار گرفته. پس اگر با فرزند خود به اینجا آمدید، اصلا نگران سر رفتن حوصله‌اش نباشید. علاوه بر همه این‌ها، انواع کافه و رستوران در طبقات مختلف آماده پذیرایی از مشتریان هستند. در طبقه آخر کافه‌های مطرحی مثل قهوه دنیاسی و فودکورت بزرگ با بهترین رستوران‌های زنجیره ای قرار دارد.

چگونه به این مرکز خرید برویم؟

برای رسیدن به این مرکز خرید در میدان تکسیم سوار مترو به سمت ینی کاپی می‌شویم. در این ایستگاه خط را تغییر می‌دهیم به سمت آتاتورک هاوالیمانی یا خط مترو M1A. و در ایستگاه ینی بوسنا پیاده می‌شویم. در ینی بوسنا یک ترمینال اتوبوسرانی است.
سوار مینی‌بوس‌هایی می‌شویم که روی آن‌ها نوشته: استار سیتی. این‌ها دقیقا جلوی جلوی مرکز خرید استار سیتی توقف می‌کنند. به همین راحتی!
برای برگشت هم سمت مقابل جایی که پیاده شدیم، مینی بوس هایی هستند که ما را به متروی ینی بوسنا و یا ایستگاه کوله‌لی می برند. همچنین اگر خریدهای ما زیاد بود و یا تعدادمان بیش از دو نفر بود، می توانیم با تاکسی تا متروی ینی بوسنا برویم که چون مسیر کوتاهی است، مقرون به صرفه است. استارسیتی یکی از مراکز خرید استانبول است که خرید در آن به منفعت شماست.

۳-  اوت لت مگا ونیزیا

شهر ونیز در دل استانبول!

اوت لت ونیزیا یک کپی کوچک و جذاب از شهر ونیز ایتالیاست. معماری سبک ایتالیایی این مرکز خرید، یکی از مراکز خرید استانبول است که لذت خرید را چند برابر کرده است و باعث شده تا مسافران زیادی برای آمدن به این اوت لت ترغیب شوند. اینجا پر از برندهای خوب است. اسکچرز، یو.اس.پولو، ماوی، ال سی وایکیکی، کوتون، نایکی، آدیداس و … . سینمای ونیزیا سیننز و رستوران‌های درجه یک اینجا هم که دیگر نیاز به تعریف ندارند. تازه اینجا میتوانید قایق هم‌ اجاره کنید. قایق‌هایی که به «گندولا» معروفند را کرایه کنید و در ونیزیا چرخ بزنید. اگر در طول قایق سواری، از مغازه‌ای خوشتان آمد، بایستید، خرید کنید و بعد مسیر را ادامه دهید.

برای رفتن به این مرکز خرید

در میدان تکسیم سوار خط اتوبوس 145T به سمت بیلیکدوزو شده و در ایستگاه وفا پیاده می‌شویم. در این ایستگاه باید خط عوض کنیم. سوار خط 336E به سمت Sultanciftligi شده و در ایستگاه کیپتاش ونیزیا پیاده می‌شویم. ۱ دقیقه دیگر راه برویم در ونیزیم.

۴- اوت‌ لت سیتی سنتر

یکی از محبوب‌ترین اوت لت‌ها استانبول، اوت لت سیتی سنتر است که در محله اسنیورت قرار دارد.
البته باید بگوییم که بیشتر، برندهای ترک در آن شعبه دارند. از برندهای معروف این مرکز خرید می‌شود به ال سی وایکیکی، کوتون، شیرین، تدی، تاچ و البته برندهای خارجی پولو، ماوی، FLO و … اشاره کرد.
اگر به این اوت لت رفتید، خیالتان راحت باشد که با دست پر برخواهید گشت؛ دست خیلی پر.  معروف‌ترین رستوارن فودکورت سیتی‌سنتر، برگر‌کینگ است؛ اما رستوران‌های ترکی دیگری مثل اوستا دونرچی هم هستند که چشیدن طعم غذایشان خالی از لطف نیست. این هم یکی دیگر از مراکز خرید استانبول.

برای رفتن به این مرکزخرید

از میدان تکسیم به ایستگاه اتوبوس تکسیم رفته و سوار خط 76D به سمت باغچه شهیر / اسنکنت (Bahcesehir / Esenkent) می‌شویم. بعد در ایستگاه Belediye Alt Gecidi پیاده شده و با یک پیاده روی کوتاه به این اوت لت می‌رسیم.

۵-  اوت لت اولویوم

اوت لت سنتر اولویوم، یکی دیگر از مراکز خرید استانبول که بسیار معروف است، به ویژه بین ایرانی‌هاست. این جا ایرانی زیاد می‌بینید. پس مطمئن باشید هم اجناس خوبی دارد و هم قیمت‌ها مناسب است. ما ایرانی‌ها الکی یک جا را انتخاب نمی‌کنیم… اولویوم هر روز سال تخفیف ندارد، اما روزهای سه شنبه روز تخفیف اولویوم است. پس می‌توانید اجناس را حتی با قیمت پایین‌تر از پایین بگیرید! یعنی دوبرابر ارزان‌تر.
پس یکی از همین سه ‌شنبه‌های بعد کرونا در مرکز خرید اولویوم می‌بینیمتان!
پین تاتی هم میاید خرید. از کدام برندها خرید کنیم؟ نمیدانم شما بگویید؛ نایکی، آدیداس، پیر کاردین، ماوی یا … . ۶ سالن سینما، ۱ سالن تئاتر، سالن ورزشی و سالن بولینگ هم دارد؛ خلاصه کامل کامل است.

از رستوران‌های اینجا هم که نگویم: برگرکینگ، کی اف سی، مک دونالدز، دومینو و … . با اسم بردن گشنه‌ام شد.

چه جوری برویم؟

اگر میدان تکسیم را مبدا در نظر بگیریم، باید سوار متروی تکسیم شده و به سمت ایستگاه ینی کاپی برویم. در ایستگاه ینی کاپی باید سوار متروی خط مارمارای شده و در ایستگاه مارمارای کازلی چشمه پیاده شویم. پس از حدود 10 دقیقه پیاده‌روی به اوت لت سنتر اولویوم می‌رسیم. می‌شود با اتوبوس هم رفت. از میدان تکسیم به ایستگاه اتوبوس تکسیم رفته و سوار خط 76D به سمت باغچه شهیر / اسنکنت (Bahcesehir / Esenkent) می‌شویم. در ایستگاه Millet Caddesi خط عوض کرده و سوار خط ۹۳ به سمت

این پنج اوت لت باحال و خاص استانبول از نظر پین تاتی و کاربران جهانی بود، شما کدام را انتخاب می‌کنید؟ برای پین تاتی تجربه‌تان از خرید در اوت لت ها را بنویسید.

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات (2)

 • captainfit
  خرداد 16, 1399 از 3:10 ب.ظ پاسخ

  من عاشق ونیزیام!

  • pintati
   خرداد 17, 1399 از 11:08 ق.ظ پاسخ

   بله واقعا زیباست و مشابه ونیزه