ورود

مرکزی برای علاقمندان به غواصی،شبه جزیره کارابورون ازمیر

مرکزی برای علاقمندان به غواصی،شبه جزیره کارابورون ازمیر

علاقمندان به غواصی با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

علاقمندان به غواصی

آبهای «کارابورون» در استان ازمیر ترکیه٬ به مرکزی برای علاقمندان غواصی تبدیل شده است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

شبه جزیره «کارابورون» که در صد کیلومتری شهر ازمیر ترکیه قرار دارد٬ در کنار زیبایی‌های طبیعی خود به مرکزی برای غواصی و علاقمندان ورزش‌ها و تفریحات دریایی تبدیل شده است.

آبهای این منطقه دارای 17 نقطه غواصی است که با تنوع زیردریایی خود٬ علاقمندان زیادی را از سراسر ترکیه و جهان به خود جذب می‌کند.

غواصان در شیرجه‌های خود به دریا از دیدن شاه ماهی، خرگوش دریایی، ماگورو، باراکودا، چیپورا٬ حشره دریایی، هشت پا و مارماهی لذت می‌برند.

حمدالله ارس، مالک و مربی مرکز غواصی «کارابورون» با تأکید بر اینکه تعداد متنوعی از موجودات در این منطقه مشاهده می‌شوند، گفت: علاوه بر تنوع موجودات زنده، می‌توانیم لاشه هواپیماهای جنگنده و کشتیهای غرق شده در دریا را نیز ببینیم.

آراس با بیان اینکه غواصانی که به این منطقه می‌آیند می‌توانند در مناطقی مانند «بویوک آدا»، «کوچوک آدا»، «دوموز بورنو» و «آرسلان کایاسی» غواصی کنند٬ گفت:
“منطقه کارابورون دارای انواع مختلفی است که غواصان از هر سطحی می‌توانند لذت ببرند.

به گفته وی در سال 2016 دو کشتی مسافربری به صورت مصنوعی در آبهای کارابورون غرق شد که در عمق 23-36 متری در مناطق بویوک آدا و کوچوک آدا قابل مشاهده هستند.

آراس افزود:
در حالی که غواصان تک ستاره می‌توانند حداکثر 18 متر غواصی کنند و سطح بالای عرشه و کشتی را ببینند غواصان دو ستاره توانایی بررسی کامل لاشه را دارند. برای ورود به عرشه کشتی، اتاق چرخ و موتورخانه نیاز به غواصی حرفه‌ای است.

منبع : خبرگزاری آنادولو

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.