ورود

مسابقه شنای بین قاره‌ای استانبول

مسابقه شنای بین قاره‌ای استانبول

تا حالا اسم مسابقه شنای بین قاره‌ای استانبول به گوشتان خورده. استانبول بخاطر قرار گرفتنش بین ۲ قاره، شده بهانه‌ای برای برگزاری انواع و اقسام مسابقات بین قاره‌ای.

از مسابقه ماراتن دو استانبول تا همین مسابقه شنای بین قاره‌ای استانبول.

سامسونگ اسپانسر مسابقه شنای بین قاره‌ای استانبول

شرکت سامسونگ اسپانسر این مسابقه ورزشی هیجان انگیزاست که هر ساله در استانبول توسط کمیته المپیک ترکیه برگزار می‌شود.

مسیر مسابقه شنای بین قاره‌ای

همانطور که از اسم مسابقه مشخص است مسیری که شناگرها باید در آن شنا کنند، آب‌های آزاد بین دو قاره آسیا و اروپا است.

اولین دوره مسابقه شنای بین قاره‌ای چه سالی برگزار شد؟

این مسابقه برای اولین بار در 23 جولای سال 1989 با شرکت 4 شناگر زن و 64 شناگر مرد برگزار شد. در سال 1992 با شرکت 22 شناگر از کشور چک و اسلواکی و 2 شناگر از آمریکا شکلی بین‌المللی به خود گرفت و در حال حاضر شناگران بسیاری از نقاط مختلف جهان در مسیری 6.5 کیلومتری از کانلیجا در منطقه آسیایی استانبول تا کوروچشمه جمیل پارک در قسمت اروپایی کنار یکدیگر جمع می‌شوند.

مسابقه شنای بین قاره‌ای بسفر

رکورد خط پایان مسابقه شنای بین قاره‌ای استانبول

رکورد خط پایان این مسابقه از سال 2006 در بخش مردان  توسط آلیشان آلاشی، 39 دقیقه و 7 ثانیه و در بخش زنان توسط برن کایراک 40 دقیقه و 50 ثانیه ثبت شده است و از سال 2010 هر شناگری که مسابقه را به پایان برساند؛ گواهی نامه‌ای با عنوان “شناگر بین قاره‌ای” دریافت می‌کند.

 

زمان برگزاری مسابقه شنای بین قاره‌ای ۲۰۲۰

این مسابقه در روز یک‌شنبه 12 جولای 2020 ساعت 10 صبح برگزار خواهد شد و نهایتاً 2 ساعت ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود حدود 2400 شناگر در این مسابقه شرکت کنند.

زمان آغاز ثبت نام  شناگران در مسابقه

این رویداد یکی از بهترین مسابقات شنای آب‌های آزاد و تنها مسابقه شنای بین دو قاره به شمار می‌رود و به دلیل تقاضای زیاد از سمت شناگران خارجی، کمیته المپیک ترکیه  محدودیتی برای ثبت‌نام شناگران خارجی در نظر گرفت که طبق آن تنها 1200 نفر ( حداکثر 350 نفر از هر کشور) از شناگران خارجی را در این مسابقه ثبت نام می‌کنند؛ بنابراین اگر  جزء کسانی هستید که می‌خواهید در این مسابقه شرکت کنید باید خیلی سریع اقدام کنید. ثبت نام در این مسابقه برای سال 2020 در چهارم  ژانویه آغاز شد و در کمتر از یک ساعت ظرفیت آن تکمیل شد. حتی برای ثبت نام در این مسابقه شاهد رقابت تنگاتنگی هستیم به طوری که ثبت نام در بخش بین‌المللی آن در سال 2019 در حدود 28 دقیقه تکمیل شد.

برای ثبت نام می‌توانید به این سایت مراجعه کنید: bogazici.olimpiyatkomitesi.org.tr

شرایط مسابقه شنای بین قاره‌ای استانبول

این مسابقه در 12 بخش ( بخش A: از 14 سال تا بخش L: 70 سال به بالا) برگزار می‌شود.

البته فقط شرایط سنی برای شرکت در این مسابقه کفایت نمی‌کند، شناگران باید نامه‌ای از یک مربی شنا که گواهی کند شخص توانایی شنا کردن را دارد به همراه کپی از مدرک مربیگری او و سایر مدارک مورد نیاز ثبت نام را همراه داشته باشند؛ همچنین برای شناگران زیر 18 سال اجازه رسمی والدین نیز لازم است.

هزینه شرکت در مسابقه شنا

هزینه ثبت نام در این مسابقه 270 یورو و یا 290 دلار است.

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.