ورود

مسجد سلیمانیه؛ شناسنامه استانبول 463 ساله شد

مسجد سلیمانیه؛ شناسنامه استانبول 463 ساله شد

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

مسجد و مجتمع سلیمانیه استانبول اثر معمار سنان معمار بزرگ دوره عثمانی با گذشت 463 سال از ساختش، همچنان یکی از بناهای بی بدیل و زیبای این شهر تاریخی به شمار می‌رود.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

مسجد و مجتمع تاریخی سلیمانیه استانبول اثر معمار سینان، معمار بزرگ دوره عثمانی با گذشت 463 سال از ساختش، همچنان یکی از بناهای بی بدیل و زیبای این شهر تاریخی به شمار می‌رود.مسجد سلیمانیه به دستور سلطان سلیمان قانونی، دهمین پادشاه عثمانی توسط معمار سینان ساخته و در 15 اکتبر سال 1557 افتتاح شد.
این مسجد و بناهای جانبی آن قرن‌ها‌ شکوه و عظمت خود را حفظ کرده‌اند و مسجد سلیمانیه به عنوان یکی از نماد‌های شهر تاریخی استانبول محسوب می‌شود.

بسیاری معتقد هستند که این مسجد مهم‌ترین اثر تاریخی امپراتوری عثمانی است. کار ساخت مسجد سلیمانیه و مدارس و کتابخانه های اطراف آن در سال 1550 میلادی آغاز و ساخت آن پس از هفت سال اتمام یافت.براساس روایت ابراهیم پچوی از مورخین دوره عثمانی، تقریبا 3200 کیلوگرم طلا برای ساخت این مسجد و بناهای جانبی آن هزینه شد و سه هزار و 523 کارگر در ساخت آن مشغول بودند.

گفته می‌شود در فصول تابستان گاهی در حدود دو هزار کارگر همزمان مشغول کار در روند ساخت این مسجد تاریخی بوده اند.

سرانجام کار ساخت مسجد و مجتمع سلیمانیه استانبول پس از هفت سال پاسان یافت و این مسجد در 15 اکتبر 1557 با حضور سلطان سلیمان قانونی و مقامات دولتی آن دوره با کلیدی که از سوی سلطان سلیمان به معمار سینان داده شده بود افتتاح شد.

منبع : خبرگزاری آنادولو

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.