ورود

مسجد سلیمانیه و سکوت حزن انگیزش در ماه رمضان

مسجد سلیمانیه و سکوت حزن انگیزش در ماه رمضان

مسجد سلیمانیه و سکوت حزن انگیزش در ماه رمضان

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

مسجد جامع سلیمانیه استانبول به دلیل همه‌گیری کووید-19 خلوت‌ترین روزهای تاریخ 463 ساله خود را سپری می‌کند

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آنادولو، مسجد جامع سلیمانیه که از لحاظ معماری، پی ریزی و بسیاری از موارد دیگر یکی از شاهکارهای دوره عثمانی و یکی از نمادهای استانبول است در راستای اقدامات پیشگیرانه برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا به شکل بی‌سابقه‌ای خلوت شده است.

مسجد سلیمانیه که به دستور قانونی سلطان سلیمان، دهمین پادشاه عثمانی از سوی معمار سینان در سال 1557 ساخته شده و قرن‌ها‌ شکوه و عظمت خود را حفظ کرده است، یکی از نماد‌های شهر تاریخی استانبول محسوب می‌شود.

این مسجد که علاوه بر محل اقامه نماز یکی از جاذبه‌های گردشگری استانبول هم هست، به دنبال لغو موقت برگزاری نماز جماعت در راستای تدابیر اتخاذ شده برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، این روزها فقط از نمازگزاران منفرد میزبانی می‌کند. هر چند که اقامه نماز جماعت موقتا لغو شده است اما خواندن اذان در مساجد به روال معمول ادامه دارد و پس از آن از طریق بلندگو‌ها برای پایان این بیماری دعا خوانده می‌شود.

محمد کوچ‌یغیت، موذن مسجد جامع سلیمانیه در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت که شهروندان می‌توانند با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی نمازهای خود را در این مسجد ادا کنند.

وی همچنین درباره ویروس کرونا و تدابیر اتخاذ شده جهت جلوگیری از آن گفت: ” 25 سال است در این مسجد مشغول به کار هستم و برای اولین بار شاهد چنین اتفاقی هستم”.

منبع : TRT فارسی

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *