ورود

مصاحبه مجله کریتر با اردوغان

مصاحبه مجله کریتر با اردوغان

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

مصاحبه مجله کریتر با اردوغان

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اعلام داشت، ویروس کووید 19 بزرگترین بحران بهداشتی و سلامتی تاریخ عالم بشریت می باشد

به گزارش پین تاتی و به نقل از TRT فارسی:

اردوغان در مصاحبه با مجله کریتر اظهار داشت، بسیاری از کشورها از نظر زیرساخت بهداشت بدون آمادگی با این بیماری رو در رو شدند. برخی از کشورها در تهیه لباس حفاظتی، ماسک و ملزومات پزشکی مورد نیاز برای شهروندان و کارکنان بخش بهداشت و درمان با مشکل مواجه شدند.

اردوغان تاکید کرد، ترکیه با 40 هزار تخت مراقبت ویژه، 246 هزار تخت، 213 هزار دستگاه توموگرافی کامپیوتری، 4 هزار نهاد درمانی و 1 میلیون و 100 هزار پرسنل بهداشتی یکی از کشورهایی ست که براحتی با کووید 19 مقابله می کند.

اردوغان با اشاره براینکه، وقایعی چون مرگ انسانها در نتیجه عدم علاقه دار شدن، عدم دسترسی کارکنان بهداشت و درمان به ماسک و وقوع حوادث شرم آور در خانه های سالمندان در ترکیه صورت نگرفته است، اظهار داشت، علاوه براین بدون درنظر گرفتن تمایزات دینی، زبانی، نژادی و منطقه ای به 140 کشور جهان تجهیزات و لوازم پزشکی ارسال کردیم.

اردوغان ضمن خاطر نشان ساختن اینکه، دستگاههای تولید شده از سوی شرکتهای ترک از سومالی گرفته تا برزیل، در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده قرار می گیرد، گفت، در حال حاضر 17 پروژه تولید دارو منجمله 8 واکسن در حال ادامه می باشد.

رئیس جمهور تاکید کرد، در این دوره ارزش تندرستی بهتر درک می شود، معتقدم که ترکیه به کانون جذب بزرگی تبدیل شده و در بخش بهداشت و درمان خود را مطرح خواهد کرد.

منبع : TRT فارسی

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.