ورود

تفاوت زندگی در استانبول و آنتالیا

تفاوت زندگی در استانبول و آنتالیا

مقایسه استانبول و آنتالیا ، استانبول برای زندگی بهتر است یا آنتالیا! سوالی که زیاد پرسیده می‌شود و با توجه به نیازهای افراد پاسخ متفاوتی دارد. با پین‌تاتی همراه باشید تا این دو شهر را بهتر مقایسه کنید!

مقایسه استانبول و آنتالیا

کدام برای زندگی بهتر است؟ استانبول یا آنتالیا

وقتی مقایسه دو شهر برای زندگی مطرح است، نمی شود به راحتی و با هیجان پرسید: «استانبول بهتره یا آنتالیا؟» برای اینکه دو شهر را بهتر مقایسه کنیم باید امکانات و شرایط مختلف آن شهرها را بسنجیم و با نیازها و امکانات خودمان تطبیق دهیم. بعد می‌توانیم با خوش‌حالی کوله و چمدانمان را ببندیم و راه بیفتیم برای کشف مقصدی جدید!

آنتالیا

مقایسه استانبول و آنتالیا برای زندگی

تفاوت آنتالیا و استانبول در شاخص‌های شهری

  • هزینه زندگی در آنتالیا 9.28٪ پایین‌تر از استانبول است.
  • هزینه زندگی با احتساب اجاره در آنتالیا 15.38٪ پایین‌تر از استانبول است.
  • قیمت اجاره در آنتالیا 40.83٪ کمتر از استانبول است.
  • قیمت رستوران در آنتالیا 14.42٪ کمتر از استانبول است.
  • قیمت مواد غذایی در آنتالیا 0.40٪ پایین‌تر از استانبول است.
  • قدرت خرید افراد در آنتالیا 3.30٪ بیشتر از استانبول است.

استانبول

مقایسه استانبول و آنتالیا برای زندگی

آب و هوای استانبول در مقایسه با آنتالیا

شاید شما هم خیلی وقت‌ها در مورد خوش آب و هواترین شهر ترکیه سرچ کرده باشید! خیلی‌ها آنتالیا را به دلیل زمستان‌های متعادل و میانگین بالای روزهای آفتابی بهترین شهر ترکیه از نظر آب و هوا می‌دانند. یعنی خبری از هوای گرفته، پاییزهای ابری، غروب‌های خاکستری و … توی آنتالیا نیست! اما خب شاید شهر آرام و ساکت ساحلی که همیشه یک شکل است و هیجان کشف سوراخ سنبه‌های جدید برای افراد در آن ایجاد نمی‌شود قدری حوصله‌تان را سر ببرد.

خرید خانه در استانبول و آنتالیا

قیمت خرید خانه در آنتالیا بنابر اطلاعات سایت numbeo 41 درصد کم‌تر از استانبول است! استانبول به دلیل ارزشی که در سال‌های اخیر پیدا کرده است، خانه‌های گران‌قیمت‌تری دارد و شاید سرمایه‌گذاری برای خرید ملک به دلیل همین ارزش تجاری صنعتی‌ای که کسب کرده است آینده‌نگرانه‌تر باشد. علاوه بر این قیمت اجاره در مرکز شهر درآنتالیا حدود 40 درصد از استانبول ارزان‌تر است و این میزان در خارج از شهر به 27 درصد کم تر از استانبول می‌رسد.

آنتالیا

مقایسه استانبول و آنتالیا برای زندگی

تقاوت آنتالیا و استانبول؛ آنتالیا و طبیعت یا استانبول و تاریخ

باید تکلیف خودتان را روشن کنید. دنبال آرامش و سکون، دریا و ساحل‌های داغ تابستانی هستید یا خیابان‌های سنگفرش و بناهای تاریخی؟ مسجدهای باشکوه با نورپردازی‌های دلربا در شب شما را جذب می‌کند یا آبشار و جنگل و شهر صاف و ساده‌ی کم جمعیت؟  استانبول مظهر شکوه و قدمت است و حضور پررنگ آدم‌ها آن را تبدیل به شهری همیشه سرحال و سرزنده کرده است. برخلاف آنتالیا که به دلیل سکوت و آرامش زیاد شهری سوت و کور است، استانبول همیشه چیزی در مشتش برای رو کردن دارد!

 

شهری برای زندگی یا مقصدی برای توریست‌ها

آنتالیا دومین شهر توریستی ترکیه است. خیلی‌ها اعتقاد دارند مثل سیدی بوسعید در تونس یا جزایر مالدیو در آسیا یا جزایر قناری و … این منطقه برای خرید ویلاهای کنار دریا توسط توریست‌ها مناسب است. که سالی چند بار به این شهر ساحلی سر بزنند؛  از هوای خوب و دریا لذت ببرند و بعد به کشورشان برگردند. در حالی که افرادی که در استانبول املاک می‌خرند بیش‌تر به دنبال ساختن زندگی جدید در این شهر هستند.

استانبول

مقایسه استانبول و آنتالیا برای زندگی

تفاوت استانبول و آنتالیا در خصوص امکانات آکادمیک

تعداد زیادی از بهترین دانشگاه‌های کشور در استانبول واقع شده است و فضای آکادمیک در این شهر حرفه‌ای‌تر است. اگر برای زندگی و درس خواندن در ترکیه برنامه دارید، استانبول انتخاب بهتری در مقایسه با آنتالیا است، اما اگر دوست دارید خوش بگذرانید، با دوست‌هایتان در طبیعت کمپ بزنید و شش ماه ساحل آفتاب بگیرید، بلیتتان به مقصد فقط یک جا باشد: آنتالیا!

نرخ جرم و جنایت؛ مقایسه آنتالیا و استانبول

جمعیت آنتالیا و میزان بسیار کم از حضور مهاجرین در شهر باعث شده آنتالیا یکی از امن‌ترین نقاط ترکیه باشد. میزان این امنیت حدود 75 درصد است و در مقایسه با استانبول 15 میلیونی، یک شهر جمع و جور و شسته رفته‌ی 2 میلیون و نیمی به حساب می‌آید که در آن کم‌تر از استانبول به دام کلاهبردارها یا جیب‌برها می‌افتید! اما همچنان تاکسی‌ها ممکن است موقع دریافت کرایه سرتان را شیره بمالند چون شهری توریستی است و مشکلات اینجور شهرها را دارد.

ترافیک و شلوغی

ترافیک در آنتالیا خیلی کم است! اصلا انتظار ترافیک‌های پل بغاز و مسیرهای سه ساعته‌ی استانبول را نداشته باشید. شب‌های خلوت و خیابان‌های رنگی کم ترافیک از ویژگی‌های این شهر ساحلی است اما برای کسانی که از پایتخت و یا کلان‌شهرها به این شهر می‌روند شاید جذابیت چندانی نداشته باشد و زود تکراری و خسته کننده باشد.

استانبول

مقایسه استانبول و آنتالیا برای زندگی
Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.