ورود

ممنوعیت برگزاری مسابقه و قرعه‌کشی توسط اینفلوئنسر‌های ترکیه!

ممنوعیت برگزاری مسابقه و قرعه‌کشی توسط اینفلوئنسر‌های ترکیه!

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

ممنوعیت قرعه‌کشی اینفلوئنسرها در ترکیه

این‌روزها مسابقه و قرعه‌کشی‌هایی بین اینفلوئنسرها به شدت پرطرفدار شده است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از صفحه رسمی ATV Haber

این‌روزها مسابقه و قرعه‌کشی‌هایی بین اینفلوئنسرها به شدت پرطرفدار شده است که در ازای دریافت لایک، تگ و یا کامنت و در نظر گرفتن جایزه‌ای، فالوئرهای زیادی را جذب کرده‌اند.

اما متاسفانه این کار قانونی نیست و لازم است بدانید که تنها قرعه‌کشی‌هایی که با مجوز از سازمان بخت آزمایی ترکیه انجام شود، مورد تایید هستند. به همین دلیل پلیس امنیت استانبول برای بازرسی این موضوع، چند اینفلوئنسر معروف ترکیه که بالای نیم میلیون فالوئر دارند را برای بازرسی فراخوانده است که باید برای برگزاری این نوع مسابقات جوابگو باشند.

پیرو این موضوع مصاحبه‌هایی در سطح شهر استانبول انجام شده که نشان می‌دهد ۹۰٪ مردم، حداقل یک بار در این نوع مسابقات شرکت کرده‌اند اما هیچ کدام از آن‌ها هرگز برنده نشده‌اند و کم کم به این مسابقه‌های اینستاگرامی بدبین شده‌اند. جایزه‌های جذابی مثل: گوشی موبایل، کامپیوتر، عطر و … که مخاطبشان بیشتر گروه سنی جوانان و نوجوانان هستند بیشترین دلیل جذب فالوئرها بوده است.

در نهایت نتیجه این بازرسی‌ها به این موضوع منجر شد که در صورت تکرار قرعه‌کشی‌های غیر قانونی، ممکن است این اشخاص مجبور به پرداخت جریمه‌ای نزدیک به ۱۰ میلیون لیر و یا تحمل ۲ سال حبس شوند!

منبع : صفحه رسمی ATV Haber

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.