ورود

نصب سردیس دو دانشمند ترک در تهران

نصب سردیس دو دانشمند ترک در تهران

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

سردیس دو دانشمند از ترکیه که سال گذشته جایزه مصطفی را کسب کرده بودند در تهران نصب شد.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

سردیس پروفسور اوغور شاهین و پروفسور عمران اینان دو دانشمند از ترکیه که سال گذشته جایزه مصطفی را کسب کرده بودند، امروز طی مراسمی در تهران پایتخت ایران نصب شد.

همچنین سردیس سه دانشمند دیگر جهان اسلام که همگی برگزیدگان سومین دوره جایزه بین‌المللی مصطفی (ص) هستند، در مراسمی به صورت مجازی در بوستان دانشمندان پارک فناوری پردیس با حضور مدیر این بنیاد نصب شده است.

گفتنی است، پروفسور اوغور شاهین، استاد دانشگاه ماینز آلمان بابت ارائه اثری در زمینه توسعه و آزمایش بالینی واکسن‌های درمان سرطان بر اساس «mRNA» برای هر بیمار موفق به کسب این جایزه شده بود.

این جایزه به وی و پروفسور علی خادم حسینی دانشمند ایرانی عضو انجمن شیمی آمریکا و استاد دانشگاه کالیفرنیا بصورت مشترک اهدا شده است.

همچنین پروفسور عمران اینان، عضو انجمن فیزیک آمریکا و رئیس دانشگاه کوچ ترکیه نیز با اثری با عنوان «درک متقابل موج و ذره حالت whistler در فضای نزدیک زمین و اتصال الکتروشیمیایی بین تخلیه رعد و برق و اتمسفربالا» دیگر دانشمند ترکیه بود که این جایزه را کسب کرد.

پروفسور اینان در مراسم امروز که به صورت آنلاین برگزار شد حضور داشت.

جایزه «مصطفی» در سه حوزه تخصصی علم و فناوری ارتباطات و اطلاعات، علم و فناوری زیستی و پزشکی و علم و فناوری نانو و دو حوزه غیرتخصصی به افراد برگزیده اعطا می شود.

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.