ورود

نمایش شیشه‌های عطر با قدمت 2600 ساله در ازمیر

نمایش شیشه‌های عطر با قدمت 2600 ساله در ازمیر

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

شیشه‌های عطر با قدمت 2600 ساله برای اولین بار در ازمیر به نمایش گذاشته می‌شوند

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

شیشه‌های عطر که در قرن پنجم و ششم پیش از میلاد با نقاشی‌های بی‌نظیر هنرمندان تزیین شده‌اند، برای اولین بار در موزه باستان‌شناسی ازمیر ترکیه به نمایش گذاشته خواهند شد.

شیشه‌های عطر که در قرن پنجم و ششم پیش از میلاد با نقاشی‌های بی‌نظیر هنرمندان تزیین شده‌اند، در راستای پروژه‌ای با عنوان «آنچه که نمی‌توانید ‌بینید را خواهید دید» در موزه باستان‌شناسی ازمیر ترکیه برای اولین بار به نمایش گذاشته خواهد شد.

گفته می‌شود این آثار با روشی که در دوره یونان باستان به عنوان « قرمز شکل» نام دارد، تولید شده و به عنوان ظرف روغن و عطر استفاده می‌شود، پیش از 2600 سال در بازار سفال آتن نقاشی شده‌اند.

این آثار از سوی هنرمندان حرفه‌ای با نماد‌های ظریفی مانند موجودات اسطوره‌ای، زن آتنی و قو تزیین شده‌ و در حفاری‌های باستان شناسی در شهر باستانی «نئونتیخوس» در شهرستان منمن و شهرستان سفری‌حصار ازمیر کشف شده‌اند.

شیشه های عطر قدیمی

طبق بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که شیشه‌های مذکور حاوی عطر‌های گلی و روغن‌های خوش‌بو هستند و در قرن‌های پنجم و ششم قبل از میلاد به استان ازمیر و مجاور آن منتقل شده و توسط زنان اعیان و اشراف این منطقه استفاده و پس از مرگ نیز به همراه آنها به خاک سپرده می‌شدند.

این آثار که نشان دهنده توجه علاقمندان به عطر و شیشه‌های آن از زمان‌های قدیم تاکنون است، تا پایان ماه فوریه در موزه باستان شناسی ازمیر به نمایش گذاشته خواهند شد.

هنکار کسر، مدیر موزه باستان شناسی ازمیر در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: در موزه 180 هزار اثر وجود دارد ولی تنها می‌توانیم 5 درصد آنها را به نمایش بگذاریم. بسیاری از قطعات با ارزش را نیز در انبار حفظ می‌کنیم.

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.