ورود

آثار موزاییکی باستانی در سینوپ ترکیه به نمایش گذاشته شد

آثار موزاییکی باستانی در سینوپ ترکیه به نمایش گذاشته شد

نمایش آثار موزاییکی در ترکیه. با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

نمایش آثار موزاییکی در ترکیه

اثر موزاییکی باستانی 1600 ساله متعلق به دوره امپراتوری روم شرقی در استان سینوپ ترکیه برای بازدید عموم به نمایش گذاشته می‌شوند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

آثار موزاییکی باستانی 1600 ساله متعلق به دوره امپراتوری روم شرقی«بیزانس» پس از ترمیم و بازسازی در استان سینوپ ترکیه برای بازدید عموم به نمایش گذاشته می‌شوند.

باستان شناسان ترکیه که با حمایت وزارت فرهنگ و گردشگری کشور در سال 2010 عملیات حفاری را در این ولایت آغاز کردند، آثار تاریخی حاوی اطلاعات با ارزش متعلق به عصر هلنیستی٬ روم و عثمانی کشف کردند.

تاکنون در نتیجه عملیات حفاری مقره‌ها٬ قطعات مجسمه و خرابه‌های کلیسا کشف شده است. احتمال می‌رود که این آثار باستانی متعلق به عصر هلنیستی باشد. از سوی دیگر ترمیم موزاییک‌ها نیز برای بازدید عمومی ادامه دارد

پرفسور گلگون کور‌اوغلو، استاد دانشگاه هنرهای زیبای معمار سنان و رئیس گروه باستان‌شناسان وابسته به وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه که به فعالیت کاوش‌گری در سینوپ ادامه می‌دهند، در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: “موزاییک‌های به دست آمده از این حفاری متعلق به دوره‌ای که از آن به عنوان کلیسا استفاده می‌شد٬ است. این آثار متعلق به دوره روم شرقی است٬ تصریح کرد که موزاییک‌های باستانی برای پوشاندن مقبره‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفته است”.

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.