ورود

هدفگذاری بخش گردشگری ترکیه برای کسب درآمد 15 میلیارد دلاری

هدفگذاری بخش گردشگری ترکیه برای کسب درآمد 15 میلیارد دلاری

هدفگذاری بخش گردشگری ترکیه برای کسب درآمد 15 میلیارد دلاری

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

هدفگذاری بخش گردشگری ترکیه

عضو هیات مدیره آژانس توسعه و تبلیغ گردشگری ترکیه گفت که بر اساس پیش‌بینی‌ها درآمد گردشگری ترکیه تا پایان سال بالغ بر 15 میلیارد دلار خواهد بود.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

بیرول آکمان، عضو هیات مدیره آژانس توسعه و تبلیغ گردشگری ترکیه درباره شرایط بخش گردشگری در دوره پاندمی کرونا گفت: بر اساس پیش‌بینی‌ها درآمد گردشگری ترکیه تا پایان سال بالغ بر 15 میلیارد دلار خواهد بود.

آکمان در این باره تصریح کرد: اگر سیر همه‌گیری در همین منوال ادامه یاد و موج دوم کرونا آغاز نشود، کشورمان تا پایان سال 2020 درآمدی در حدود 12، 13 حتی 15 میلیارد دلاری از بخش گردشگری به دست خواهد آورد.

وی با تاکید بر لزوم رعایت تدابیر مرتبط با محار کرونا در تاسیسات گردشگری و رفاهی، افزود: اگر کنترل‌های لازم صورت نپذیرد توریست‌های اروپایی نمی‌آیند. هم اکنون روزانه 50 هزار توریست از طریق فرودگاه‌های آنتالیا وارد این استان می‌شوند. با افزایش شمار گردشگران نیز هتل‌های آنتالیا یکی پس از دیگری فعالیت خود را از سر می‌گیرند،. هم اکنون 90 درصد هتل‌های آنتالیا در حال ارایه خدمت به گردشگران هستند.

عضو هیات مدیره آژانس توسعه و تبلیغ گردشگری ترکیه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اگرچه در شرایط فعلی دستیابی به هدف 60 میلیون توریست طی سال جاری به دلیل شیوع جهانی کرونا برای ترکیه ممکن نیست، گفت: با رعایت تدابیر لازم و عادی شدن تدریجی شرایط بخش گردشگری ترکیه بحران به وجود آمده به دلیل کرونا را آسان تر پشت سر خواهد گذاشت.

 

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *