ورود

هوای استانبول

هوای استانبول

هرچیزی که از آب و هوای استانبول باید بدانید. با پین تاتی همراه شوید.

هوای استانبول کمی تا قسمتی بلاتکلیف.

هوای استانبول کلا تکلیفش را مشخص نمی‌کند، خیلی دم دمی مزاج است. و با هر نسیمی نظرش را تغییر می‌دهد. اگر می‌خواهید به استانبول بروید بهتر است حواستان را خوب جمع کنید و پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهید. به طور کل هوای استانبول خیلی شیطونه وهمش سعی می‌کند مردم استانبول و توریست‌ها را غافلگیر کند.

هوای استانبول دست شما را می خواند!

یکی از وظایف مهمی که هوای استانبول بر عهده دارد به هم زدن برنامه مردم در طول روز است. مثلا در هتل نشسته‌اید و برنامه ریزی هوشمندانه‌ای برای فردا می‌کنید که چطور هم به دل خانم بچه ها راه بیایید و هم خودتان بتوانید به دیدن فلان مکان تاریخی بروید و از قدم زدن در هوای آفتابی استانبول لذت ببرید. با خودتان فکر می کنید عجب برنامه توپپپی ریخته‌اید.

خلاصه تا صبح هم ذهنتان درگیر است که ساعت چند بیدار شوید و چجوری صبحانه را میل کنید تا به همه برنامه‌ها برسید. اما غافل از اینکه هوای استانبول دست شما را خوانده و دلش خواسته تا همه چیز را بهم بریزد.

چک چک باران!

با یک صدای آشنا بیدار می‌شوید. «چک چک باران». صدا را دنبال می‌کنید تا به لب پنجره اتاقتان می‌رسید و با دقت بیرون را تماشا می‌کنید. باورتان نمی‌شود و از دیدن منظره بیرون متعجب می‌شوید. آسمانی که تا دیروز یک لکه ابرهم نداشت، چنان طوفانی و بارانی شده که حتی نمی‌توانید تصورش را بکنید. برنامه پیش‌کش، کلا باید قید بیرون رفتن از هتل را بزنید. پیش بینی هوای استانبول کار سختی است.

از هوای استانبول لذت ببرید

اگر به دنبال لذت بردن از شهر زیبای استانبول هستید بهتر است در آن واحد هم لباس گرم داشته باشید هم آستین کوتاه. هم بارانی و چتر هم کلاه برای محافظت از آفتاب سوختگی. من متوجه شدم هوای استانبول خیلی تنوع‌طلب است و هیچ چیزی در زندگی راضی‌اش نمی‌کند. صبح آفتاب است، ظهر بارانی می‌شود و شب هم طوفان. برای استفاده بهتر از زمان‌تان در سفر بهتر است بیخیال برنامه ریزی شوید. یک ضرب المثل قدیمی هست که می‌گوید هرچه پیش آید خوش آید.

استانبول شهر لحظه‌ها

استانبول شهر لحظه‌هاست کافی است با این قضیه کنار بیایید به همین راحتی. اگر صبح هوا آفتابی بود برید پلاژ یا در ساحل ببک و ساحل فلوریا قدم بزنید یا برید تور تنگه بسفر یا هرجایی که در روزهای بارانی نمی‌توانید ببینید. اگرهم که بارانی و طوفانی بود تا دلتان بخواهد پاساژ و مرکز خرید در استانبول وجود دارد. به هر صورت جلوی هوای استانبول کم نیاورید. این استانبولی‌ها زیاد لی‌لی به لا‌لای هوای استانبول گذاشته‌اند، به همین خاطر هوای استانبول خیلی لوس بار آمده. شما توجه نکنید کار خودتان را انجام بدهید.

اما شاید تجربیات پین تاتی در سفر به کارتان بیاید.

آب و هوای متغییر استانبول

هوای استانبول در فصول مختلف

هوای استانبول در فروردین بسیار متغیر است اگر خوش‌شانس باشید و در طول سفر هوا آفتابی باشد با آستین کوتاه هم کار شما راه می‌افتد اما امان از هوای ابری و باد و باران استانبول که اگر ژاکت و کاپشن هم بپوشید باز سردتان خواهد شد.

در اردیبهشت هوا معتدل‌تر است و کمتر طوفان و باد و باران می‌بینید. اردیبهشت یکی از ماه‌های خوب برای سفر به استانبول است. اگر در اردیبهشت به استانبول رفتید سری هم به پارک امیرگان بزنید و از جشنواره گل‌های لاله لذت ببرید.

خرداد هم که هوا خوب و جشنواره‌های خرید به راه است.

تیر و مرداد هم کلا هوا گرم و شرجی است و جون می‌دهد برای رفتن به کنار ساحل و پلاژهای زیبای استانبول. اگر کمی شانس با شما یار باشد ممکن است در خود تابستان هم شاهد باران و باد باشید که بر خلاف زمستان نه تنها آزاردهنده نیست بلکه بسیار هم فرح‌بخش و مطبوع خواهد بود.

آب و هوای متغییر استانبول

فصل خوب برای سفر به استانبول

شهریور یکی از بهترین فصل‌های سفر به استانبول است هوا خوب، جشنواره خوب، حراج خوب همه چیز خوب. این فصل را از دست ندهید.

مهر هم جز فصل‌های خوب است، هم هوا خنک و عالی است هم قیمت بلیط و تور و هتل مناسب است و اگر به دنبال سفر ارزان به استانبول هستید مهر و آبان و آذر را از دست ندهید.

و اما وضعیت آب و هوای استانبول در دی ماه

هوا سرد و بارانی است ولی به برکت سال نوی میلادی و کریسمس، سرما که هیچ سنگ هم از آسمان بیفتد به حال ایرانی‌ها فرقی نمی‌کند. چرا؟؟
خب معلومه! اینقدر حراج و فروش نصف قیمت و جشنواره‌های جورواجور برای ترغیب شما به خرید و خالی کردن جیبتان وجود دارد که اصلا متوجه دما و سرمای هوا نمی‌شوید.

سال نو میلادی

به همه این‌ها تجربه حضور در بین انبوه گردشگران اروپایی هم اضافه کنید که برای تعطیلات سال نو و جشن تحویل سال به استانبول آمده‌اند. معمولا در لحظه تحویل سال نو میلادی، ترک‌ها سنگ تمام می‌گذارند. پل بغاز را نورپردازی می‌کنند و به آتش بازی و فشفشه هوا کردن می‌پردازند. کلی هم کنسرت برگزار می‌کنند. آب و هوای استانبول در کریسمس بستگی به جیب شما دارد.

هوای استانبول در اسفند ماه هم سرد و طوفانی است.

خلاصه

بهترین زمان سفر به استانبول برای خرید معمولا هم‌زمان با  جشنواره‌های خرید است.
خرداد و آذر جشنواره خرید استانبول بر پاست. برای اطلاع از کم و کیف جشنواره‌های خرید استانبول کلیک کنید.

آب و هوای متغییر استانبول

خدمات پین‌تاتی

لطفا اگر سوال یا تجربه‌ای در خصوص تورهای استانبول دارید به صورت کامنت در زیر پست بنویسید.

ممنون که با پین‌تاتی همراه هستید.

5/5 - (3 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.