ورود

واکسن داخلی کرونا ترکیه در اختیار همه جهانیان

واکسن داخلی کرونا ترکیه در اختیار همه جهانیان

واکسن داخلی کرونا ترکیه در اختیار همه جهانیان

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

“آیا دیدن برچسب “ساخت ترکیه” در بیمارستانی در فاصله 11 هزار کیلومتری ترکیه برای شما هم مایه افتخار نیست؟”

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی،

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در جمع خبرنگاران پس از ادای نماز جمعه در مسجد حضرت علی در استانبول به ادامه فعالیت‌های دانشمندان و محققان کشور جهت ساخت واکسن کرونا اشاره و تاکید کرد: ما در زمینه استفاده از واکسن کرونای داخلی نه تنها در سطح کشور بلکه در سراسر جهان در صورت دریافت تقاضا، اعلام آمادگی کردیم.

او در ارتباط با حق مالکیت معنوی واکسن‌ کرونا با بیان این که علم، ثروت مشترک تمام بشریت است، گفت: در این عرصه جایی برای بُخل و تنگ‌نظری وجود ندارد.

رئیس جمهور ترکیه اظهار داشت: در مورد یک موضوع مربوط به سلامت انسان، اتخاذ رویکردی بر این اساس که ما ساختیم و به هیچ کس نمی‌دهیم، اشتباه است.

اردوغان افزود: هم اکنون در این زمینه تلاش زیادی در کشور‌مان انجام می‌شود. به امید خدا تا ماه سپتامبر، اکتبر واکسن داخلی آماده استفاده خواهد شد.

او در رابطه با دلیل سرمایه گذاری‌های کلان در زمینه بهداشتی و درمانی ترکیه گفت: چرا بیمارستان‌های «شهر» را ساختیم؟ برای اینکه نمی‌خواستیم شهروندان ترکیه برای معالجه به کلیولند بروند. بیمارستان‌هایی در کشورمان می‌سازیم که زیرساخت‌ها و امکاناتشان مانند آن باشد. در حال حاضر بیمارستان‌های شهر از تمام این امکانات برخوردارند.

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *