ورود

قطب گردشگری طبعیت ترکیه؛  پارک ملی آغری داغی

قطب گردشگری طبعیت ترکیه؛ پارک ملی آغری داغی

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

پارک ملی آغری داغی در ارتفاعات کوه آغری ترکیه که پناهگاهی کم نظیر برای حیات وحش به شمار می‌رود، هر سال میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی، پارک ملی آغری داغی در دامنه بلندترین کوه ترکیه، به دلیل برخورداری از حیات وحش منحصر به فرد خود، یکی از قطب‌های گردشگری منطقه آناتولی شرقی به شمار می‌رود.

تالاب‌های موجود در پارک ملی آغری داغی زیستگاه گونه‌های مختلف ماهی و آبزیان بوده و این پارک مامن بسیاری از پرندگان، خزندگان، جوندگان و پستانداران است.

طول تالاب‌های این پارک ملی که از برف‌های ارتفاعات آغری سرچشمه می‌گیرند به ده‌ها کیلومتر رسیده و حیات وحش و زیبایی‌های طبیعی آن توجه گردشگران داخلی و خارجی را به خود جلب می‌کند.

دکتر امراه چلیک، استاد دانشگاه ایغدیر در این رابطه به خبرنگار آناتولی گفت: وجود دریاچه‌های متعدد کوچک و بزرگ در این پارک ملی نقش مهمی در حیات وحش این منطقه ایفا کرده است.

وی افزود: پارک ملی ایغدیر زیستگاه گونه‌های مختلف جانوری و گیاهی است که از جمله آنها می‌توان به انواع پستانداران، خزندگان و جوندگان و تنوع بسیار بالای پرندگان اشاره کرد.

منبع : خبرگزاری آنادولو

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.