ورود

پارک ملی سلطان سازلیغی؛ بهشت پرندگان در ترکیه

پارک ملی سلطان سازلیغی؛ بهشت پرندگان در ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

پارک ملی «سلطان سازلیغی» در استان کایسری ترکیه که به بهشت پرندگان شهرت دارد، به یکی از محبوبترین مناطق طبیعی کشور تبدیل شده است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی،

پارک ملی «سلطان سازلیغی» در استان کایسری ترکیه با طبیعتی بکر، نیزاری که بلندی آن از قد انسان فراتر می‌رود و همچنین صدای دلنشین پرندگان، به مکانی جذاب برای گردشگران و علاقمندان به طبیعت تبدیل شده است.

این پارک ملی و نیزار که اسم خود را از سطان مراد چهارم از پادشاهان عثمانی گرفته و به بهشت پرندگان مشهور است، در سال 2020 به فهرست مناطق طبیعی تحت محافظت اضافه شد.

پارک ملی سلطان سازلیغی که در حدود 75 کیلومتری کایسری واقع شده، با دریاچه‌های آب شیرین و شور و میزبانی از 301 گونه پرنده مختلف از مهمترین تالابهای ترکیه محسوب می‌شود.

این نیزارها همچنین محل ارتراق، پرورش و تغذیه پرندگان مهاجر بوده و مورد توجه عکاسان طبیعت و پرندگان است.

گردشگرانی که به این پارک می‌آیند ضمن بازدید از مناطق مختلف به برجهای تماشای پرندگان رفته، هم شکوه کوه ارجیس و هم پرندگان را به تماشا می‌نشینند.

پروفسور علی جسور اونماز، از اساتید دانشگاه دامپزشکی دانشگاه ارجیس (ERÜ) در گفتگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: سلطان سازلیغی یکی از بهترین مکانها برای زندگی پرندگان در یک زیستگاه طبیعی است. در اینجا یک مرکز توان بخشی پرندگان نیز وجود دارد و می‌توان پرندگان آسیب دیده را معالجه کرد.

وی افزود: اتاقهای تماشای پرندگان و مناطق طبیعی برای پیاده روی امکان گذران لحظاتی فرح بخش برای علاقمندان و گردشگران را فراهم می‌کند.

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!