ورود

ژانویه ۲۰۲۱ ماه پربرکت صادرات مرکبات ترکیه

ژانویه ۲۰۲۱ ماه پربرکت صادرات مرکبات ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

صادرات مرکبات ترکیه

درآمد حاصل از صادرات مرکبات از کشور ترکیه به مبلغ ۱۲۸ میلیون دلار رسیده است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری TRT haber

در اولین ماه سال جاری طبق گزارشی که از مجمع صادرات منطقه مدیترانه ترکیه بدست آمده، درآمد حاصل از صادرات مرکبات از کشور ترکیه به مبلغ ۱۲۸ میلیون دلار رسیده است. در ادامه این گزارش کارشناسان میزان صادرات امسال را با سال گذشته مقایسه نموده‌اند و اعلام کردند که ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ این مبلغ به ۱۳۶ میلیون دلار رسیده بود که بنابراین درآمد امسال نسبت به سال گذشته ۶٪ کاهش داشته است. میزان وزن مرکبات صادر شده را نیز ۲۴۵.۰۰۰ تن اعلام کرده اند.

در لیست کشورهای متقاضی نیز به ترتیب روسیه در صدر جدول با مبلغ ۵۵.۸۴۶.۰۰۰ دلار بالاترین میزان خرید را داشته است و عراق، اوکراین، رومانی و لهستان در رتبه‌های بعدی هستند.

در مورد تنوع محصولات صادراتی:
۷۱.۸۹۱.۰۰۰ دلار از کل مبلغ متعلق به صادرات نارنگی بوده، ۳۱.۴۱۸.۰۰۰ دلار لیمو، ۱۳.۶۰۵.۰۰۰ دلار آن برای پرتقال و ۱۰.۹۳۵.۰۰۰ دلار نیز برای گریپ فروت دریافت شده است.

رئیس اصناف باغ‌های مرکبات ترکیه با بیان اینکه از صادرات و فروش محصولات‌مان سهم مهمی در ورود ارز به کشور داریم اینگونه افزود: از بابت کیفیت بی رغیب هستیم و با صادرات محصولات باکیفیت دربسته بندی‌های مناسب و خدمات لوجستیک منظم توانسته‌ایم مخصوصا در اروپا مشتریان زیادی را به دست بیاوریم.

 

منبع : خبرگزاری TRT haber

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!