ورود

کاشت 1.6 میلیارد نهال در ترکیه تا سال 2023

کاشت 1.6 میلیارد نهال در ترکیه تا سال 2023

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

کاشت ۱.۶ میلیارد نهال در ترکیه

وزارت کشاورزی و جنگلداری ترکیه اعلام کرد که تا سال 2023 در سراسر ترکیه 1.6 میلیارد نهال کاشته خواهد شد.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

بکر کاراجابی، مدیرکل اداره جنگلداری وزارت کشاورزی و جنگلداری ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی به مناسبت هفته جنگل اعلام کرد که تا سال 2023 در سراسر ترکیه 1.6 میلیارد نهال خواهند کاشت.

کاراجابی با بیان اینکه 21 مارس از سوی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در سال 1971 به عنوان روز جهانی جنگل معرفی شده است، گفت این روز از سال 1975 تاکنون در ترکیه گرامی داشته می‌شود و 21-26 مارس نیز به عنوان هفته جنگل معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه به دلیل همه‌گیری کرونا نمی‌توانند مراسم‌ دسته‌جمعی برگزار کنند، اظهار داشت برای افزایش آگاهی مردم از جنگل در 28 منطقه و برخی استان‌ها به رهبری مراکز آموزشی برنامه‌های کاشت نهال برگزار و نهال توزیع می‌کنند.
مدیرکل اداره جنگلداری وزارت کشاورزی و جنگلداری ترکیه با اشاره به اینکه ارزش جنگل‌ها، با تغییرات اقلیمی و افزایش اثرات گرمایش جهانی بیشتر درک شده است، تصریح کرد:

جنگل‌ها از آن یک ملت نیست بلکه ارزش مشترک تمام جهان است. جنگل‌ها امروز، مهمترین انبار هوای تازه و آب آشامیدنی است.

وی با بیان اینکه موجودیت جنگل در سراسر جهان رو به کاهش است، گفت ولی در ترکیه بر خلاف آن طی 20 سال اخیر تعداد زمین جنگلی را 2.1 میلیون هکتار افزایش داده‌اند.

کاراجابی با بیان اینکه این موفقیت ترکیه توسط گزارش ارزیابی جهانی منابع جنگل (FRA) که از سوی فائو هر پنج سال یک بار تهیه می‌شود نیز ثبت شده است، تصریح کرد طبق این گزارش ترکیه از لحاظ موجودیت جنگلی از رده چهل و ششم به مقام بیست و هفتم دست یافته است.

مدیرکل اداره جنگلداری وزارت کشاورزی و جنگلداری ترکیهبا بیان اینکه برای افزایش تعداد جنگل‌ها در کشور بسیار تلاش می‌کنند، گفت:
«درحال حاضر 22.9 میلیون هکتار زمین جنگلی داریم و 29.4 درصد کشورمان از جنگل‌ها پوشیده شده است. در راستای اهدافی که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور‌مان هدایت می‌کند، قصد داریم تا سال 2023، سی درصد کشورمان را از جنگل‌ها بپوشیم».

کاراجابی افزود:
ما تا کنون 5.4 میلیارد نهال کاشته‌ایم. تا سال 2023 نیز 1.6 میلیارد نهال خواهیم کاشت.

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!