ورود

روستای کانلیجا در استانبول

روستای کانلیجا در استانبول

کانلیجا را چقدر می‌شناسید؟ با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی، همراه پین تاتی باشید.

کانلیجا

شهر استانبول پر از جاذبه‌های گردشگری است. از اماکن دیدنی و تاریخی مثل برج گالاتا، مسجد ایاصوفیه، مسجد اورتاکوی، مسجد سلطان احمد و کاخ توپکاپی بگیر تا جذابیت‌های شهری مثل تنگه بسفر، خلیج شاخ طلایی، میدان تکسیم، خیابان استقلال و هزاران محله جذاب دیگر. می‌توان کل زمان سفر به استانبول را فقط در محله‌ها گشت، اما باز هم جای جدیدی هست که ندیده باشید.

روستای کانلیجا

این مطلب نیز درباره یکی از همین جاذبه‌های خاص است به نام کانلیجا. اگر اهل استانبول گردی با پای پیاده هستید، خواندن ادامه این مطلب را از دست ندهید.

کانلیجا، روستایی در بخش آسیایی استانبول

در بخش آسیایی شهر استانبول، در منطقه بیکوز و قسمت شمالی دومین پل تنگه بسفر، روستایی تاریخی و بسیار زیبا قرار دارد. اگر به استانبول بروید و اینجا را نبینید، لذت بزرگی را از دست داده‌اید. نام این روستای قدیمی و محبوب، کانلیجا است.

نام قدیم کانلیجا

نام این روستا در گذشته گلاورس‌ (به معنی مرغ دریایی) بود و در زمان عثمانی محبوبیت بسیار زیادی داشت. اگر الان هم به اینجا سر بزنید، به دلیل وجود خیابان‌ها و خانه‌های چوبی قدیمی، انگار در زمان سفر کرده‌اید.

روستای کانلیجا در استانبول

کانلیجا، روستایی که به ماستش معروف است!

می‌دانید معروف‌ترین محصول روستای کانلیجا چیست؟ ماست!
بله درست شنیدید، ماست کانلیجا خیلی معروف است. در اکثر کافه‌ها و رستوران‌های اینجا ماست خامه‌ای کانلیجا را با پودر قند پیدا می‌کنید. علاوه بر ماست، شیر مایل به رنگ صورتی کانلیجا هم مشهور است. گاوها در علوفه‌های سرخ چرا می‌کنند و همین دلیل رنگ مایل به صورتی این شیر است.

اما خوراکی‌ها به کنار، چشم‌انداز این روستا نیز محشر است. در کانلیجا ‌می‌توانید به دور از هیاهوی شهر در ساحل و خیابان‌ها قدم بزنید، مسجد اسکندر پاشا و عمارت‌های کنار دریا را ببینید، از کنار مغازه‌های جواهر فروشی بگذرید و بعد هم با نوشیدن یک فنجان قهوه ترک از منظره جذاب این روستا لذت ببرید.

کانلیجا یک پارک سرسبز هم به اسم Mihrabat Grove دارد که برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری معرکه است. توی این پارک رستوران و کافه هم وجود دارد و می‌توانید از نوشیدن چای در مکانی سرسبز لذت ببرید.
جاذبه دیگری که می‌توانید از آن دیدن کنید، قبرستان کانلیجاست. این قبرستان روی تپه‌ای به سمت تنگه بسفر قرار گرفته و دامنه آن هم منظره بسیار جذابی دارد. خلاصه که دوربین عکاسیتان را بردارید و گوشی‌تان را فول شارژ کنید که قرار است حسابی خوش بگذرانید.

چگونه از تکسیم به کانلیجا برویم؟

از میدان تکسیم‌ سوار خط‌ مترو M2 به سمت حاجی عثمان و در ایستگاه Gayreteppe از مترو پیاده شوید.
از آن ایستگاه به ایستگاه زینجیرلیکویو-یونیورسیته
(Zincirlikuyu – Üniversite) رفته و سوار خط 121A به سمت به چیفته‌چینارلر‌ (Çifteçınarlar) شوید. به ایستگاه کاپتانلار (Kaptanlar) که رسیدید پیاده شده و با کمی

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.