ورود

کوه ایلگاز و زیبایی بی نظیر آن در چهار فصل سال

کوه ایلگاز و زیبایی بی نظیر آن در چهار فصل سال

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

کوه ایلگاز در استان کاستامونوی ترکیه در چهار فصل سال توجه گردشگران را به خود جلب می‌کند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی،

کوه ایلگاز در استان کاستامونو، به عنوان یکی از بلند‌ترین کوه‌های منطقه غربی دریای سیاه، در هر فصل سال زیبایی‌های طبیعی بی‌نظیر خود را تقدیم بازدید کنندگان می‌کند.

این کوه درحالی که در فصل زمستان از دوست‌داران اسکی میزبانی می‌کند، در روزهای گرم تابستان نیز با هوا و آب خنک خود توجه بازدید کنندگان را جلب می‌کند.

همچنین پیست اسکی یوردون‌تپه در ارتفاعات کوه ایلگاز در استان کاستامونو نیز یکی از مجهزترین مراکز اسکی و ورزش‌های زمستانی ترکیه محسوب می‌شود.

کوه زیبای ایلگاز که ما بین چانکری و کاستامونو قرار دارد و تقریبا نیمی از سال را زیر برف می‌گذراند، علاوه بر مرکز اسکی، با زیبایی‌های طبیعی خود در چهار فصل سال قابل بازدید است.

بازدید کنندگان در قله این کوه که حدود 2600 متر ارتفاع دارد، می‌توانند گل‌های رنگارنگ بومی، آب خنک، فلات‌ها و مسیرهای پیاده روی را کشف کنند.

جبرائیل کلش، یک عکاس طبیعت در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت که کوه ایلگاز مکانی ویژه‌ و حاوی زیبایی‌های زیادی است.

وی با بیان اینکه در قله یوردون‌تپه ایلگاز حضور دارند، گفت: نه دوربین و نه کلمات برای توصیف زیبایی‌های منطقه‌ای که در آن حضور دارد، کافی نیست. اینجا در فصل زمستان، مرکز اسکی بازان، عاشقان برف و گردشگری زمستانی است.

کلش افزود: ایلگاز جایی است که می‌توانیم از گیاهان بومی، فلات‌ها، زیبایی‌های طبیعی آن لذت ببریم و در آن خنک شویم.

منبع : خبرگزاری آنادولو

5/5 - (2 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.