ورود

کوچ فلامینگوها به زیستگاه خود در دریاچه توز

کوچ فلامینگوها به زیستگاه خود در دریاچه توز

کوچ فلامینگو به دریاچه توز. با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

کوچ فلامینگو به دریاچه توز

کوچ فلامینگو‌ها به دریاچه «توز» به عنوان بزرگترین محل طبیعی تولید مثل فلامینگوها در جهان آغاز شده و حضور هزاران فلامینگو در این دریاچه منظره جذاب و دیدنی ایجاد کرده‌ است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی،

دریاچه توز که در مسیر مهاجرت پرندگان قرار دارد، هر سال در پی گرم‌ شدن هوا میزبان ده‌ها هزار فلامینگو‌ است.

دریاچه توز واقع در شهرستان اسکیل از توابع استان آکسرای در آناتولی مرکزی یکی از مهم‌ترین اماکن تخم‌گذاری و جوجه‌آوری برای فلامینگوها در جهان محسوب می‌شود و امسال انتظار می‌رود تعداد بیشتری از فلامینگو‌ها به این دریاچه بیایند.

پروفسور مصطفی جمال داریلماز، رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه آق‌سرای در مصاحبه با خبرنگار آناتولی با بیان اینکه فلامینگوها دارای شش گونه مختلف هستند، گفت: فیلامینگوی بزرگ، بزرگ‌ترین گونه آنهاست که در کشورمان نیز این گونه فلامینگو وجود دارد. جمعیت آنها در جهان 500 الی 600 هزار تخمین زده می‌شود. بیشتر در ترکیه، آفریقای شمال، هند جنوب اروپا به سر می‌برند.

داریلماز در ادادمه اظهار داشت: هر سال با افزایش دمای هوا فلامینگوها از داخل و خارج از کشور برای تامین غذا و تخم‌‌گذاری عازم این منطقه می‌شوند. اینجا از حیث امنیت و منابع غذایی یک منطقه بسیار جالب برای فلامینگوهاست.

وی افزود: مدت تخم‌نشینی فلامینگوها 30 روز بعد از تخم‌گذاری به پایان می‌رسد. جوجه‌ها پس از اینکه سر از تخم بیرون می‌آورند، ظرف 2.5 ماه پرواز را یاد می‌گیرند و در ماه‌های پاییز به مناطق گرم‌تر کوچ می‌کنند.

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!