ورود

سفر به اعماق جنگل

سفر به اعماق جنگل

گردشگری جنگل یک سفر هیجان‌انگیز به دنیای طبیعی حیات‌وحش است. این سفر می‌تواند یک گردش چندساعته در جنگل‌های کنار جاده باشد و یا سفری چندروزه به عمق جنگل‌های استوایی و آمازون. پس آماده روبه‌رو شدن با هر خطری باشید. شاید به جاهایی قدم بگذاریم که تا قبل از ما، پای کسی به آن‌جا نرسیده باشد. اگر از روبه‌رو شدن با خطرات احتمالی می‌ترسید؛ اگر اهل ریسک نیستید؛ اگر طبیعت را دوست ندارید، لطفاً این سفر را فراموش کنید!

گردشگری جنگل

توریسم جنگل در واقع شاخه‌ای از گردشگری ماجراجویانه است که به مقصد جنگل انجام می‌شود. شاید تصور ما از این سفر در حد لذت بردن از طبیعت و درختان، گوش کردن به صدای زیبای پرندگان، شنا در رودخانه‌های جنگلی، جمع کردن هیزم برای دم کردم چای آتشی و یا کباب کردن جوجه باشد؛ اما این تنها بخش کوچکی از گردشگری جنگل را تشکیل می‌دهد. در مسافرت به اعماق جنگل هر لحظه امکان دارد با چالش‌های مختلفی روبه‌رو شویم که برای مقابله با آن، به امکانات و مهارت‌ خاص نیاز داریم.

شرایط مختلف، وسایل خاص خود را می‌طلبد. این‌که سفرتان دو روزه باشد یا دو ماهه، در فصل زمستان به سفر بروید یا تابستان، قرار است شب را چادر بزنید یا نه، همه در انتخاب وسایل اثرگذار خواهد بود. با این وجود وسایلی هست که نمی‌توان آن‌ها را کنار گذاشت:

1- قطب‌نما یا جی‌پی‌اس

این مورد نیازی به توضیح ندارد!

2- عینک دودی یا کلاه آفتاب‌گیر

شاید مجبور شویم مدت زیادی را زیر نور آفتاب پیاده‌روی کنیم. در این شرایط داشتن یک عینک دودی مناسب یا کلاه خیلی لازم است.

3- بارانی و پانچو

به جنگل نباید اعتماد کرد. هر لحظه امکان بارش باران هست. پس داشتن یک بارانی یکی از لوازم مهم‌ در جنگل است. پانچو هم وسایل را از باران محافظت می‌کند.

4- دستمال سر

دستمال سر را باید دور گردن یا سرمان ‌بندیم. این دستمال عرق‌ها را جذب می‌کند. در مواقع اضطراری همانند ایجاد زخم‌های سطحی نیز این دستمال می‌تواند به کار بیاید.

5- مواد غذایی

کنسروها، حبوبات، انواع تخمه‌ها یا انواع نان به همراه سیب‌زمینی و انواع میوه‌ها. داشتن چای خشک برای دم‌کردن یک چای آتشی هم از اوجب واجبات است.

6- قمقمه آب

به همراه داشتن یک قمقمه و چند بطری آب معدنی ضروری است. به محض رسیدن به منبع آب خوردنی، اولین کار ما پر کردن قمقمه و بطری‌های خالی است.

7- کفش مناسب

برای سفرهای ماجراجویانه که با پیاده‌روی در شرایط خاص همراه است، داشتن کفش مناسب خیلی مهم است. در سفرهای جنگلی، داشتن کفشی مقاوم در برابر نفوذ آب هم بسیار کاربرد دارد.

8- لباس

بهتر است لباس‌های نازکی بپوشیم که به سرعت خشک شوند. داشتن شلوار با پاچه کش‌دار، ژاکت سبک و ضدآب، پیراهن پشمی، جوراب ساق‌بلند، پیراهن آستین‌بلند و آستین‌کوتاه هم لازم است.

9- کیسه‌خواب

برای شب ماندن در جنگل، کیسه‌خواب بهترین گزینه است. یک وسیله سبک که جای زیادی نمی‌گیرد و ما را از سرمای هوا و حمله حشرات محافظت می‌کند.

10- چاقو

مگر می‌شود به سفر جنگلی رفت و چاقو با خود نبرد؟!
برای بردن این وسایل، نیاز به یک کوله‌پشتی جادار و جمع‌وجور داریم.

مقصد ما کجاست؟

از اونجایی که قصد داریم با هم استانبول رو بگردیم، جنگل بلگراد رو هم میزاریم توی برنامه و مجهز میریم تا لذت ببریم و جایی از استانبول نباشه که ندیده باشیم.

سفر به اعماق جنگل
5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.