ورود

در جستجوی هیجان از دست رفته! ❤️

در جستجوی هیجان از دست رفته! ❤️

آشنایی با گردشگری ماجراجویانه و مناطق پرماجرای جهان، با پین تاتی همراه باشید.

گردشگری ماجراجویانه

گردشگری یکی از صنایع درحال‌رشد در دنیاست که امروزه یکی از پرطرفدارترین انواع آن، سفرهای ماجراجویانه است. انسان همیشه در طول تاریخ پر فراز و نشیبش دست به سفرهای ماجراجویانه مهمی زده‌است. سفرهای «مارکوپولو»، کاپیتان «جیمز کوک» (کاشف استرالیا، نیوزلند و هاوایی) و «سرارنست شکلتون» (کاشف قطب جنوب) از معروف‌ترین سفرهای ماجراجویانه بوده‌اند. این سفرها گاهی تاریخ جهان را نیز دستخوش تغییر کرده‌اند. بیشتر افرادی که به سفرهایی ماجراجویانه گرایش دارند کسانی هستند که دوست دارند از منطقه آرام محل سکونت‌شان دور شود و کمی از زندگی روزمره و یکنواخت همیشگی فاصله بگیرند.

قدم زدن در بیابان‌های بی‌انتها، بانجی‌ جامپینگ، صعود به قله‌های مرتفع، تراورس در دامنه‌های پرشیب، شبی بارانی را در جنگل به صبح رساندن، رفتن به کوهستان زمانی که طول مسیر پاکوب از برف پرشده‌است، رسیدن به قله برف‌خیز در لحظه‌ای که دره از آب پرمی‌شود و کوچک‌ترین حرکت می‌‌تواند عواقب جبران‌ناپذیر داشته باشد، همه این تجربه‌ها با وجود دشواری، در دنیا هواداران بی‌شماری دارند.

گردشگری ماجراجویانه

گردشگری ماجراجویانه می‌تواند هم موارد بالا و هم رفتینگ‌، آفرود، طبیعت‌گردی‌ در مسیرهای مشخص، پاراگلایدر و… را شامل شود. از سوی دیگر فعالیت‌های جسمانی در گردشگری ماجراجویانه آن‌را بسیار به گردشگری ورزشی نزدیک می‌کند.
فعالیت‌های ورزشی نظیر صخره‌نوردی، کوه‌نوری، دوچرخه‌سواری در کوهستان، قایق‌سواری در آب‌های خروشان، زیپ‌لاین، غواصی با کپسول اکسیژن و… در هر دو دسته گردشگری ورزشی و ماجراجویانه جای‌می‌گیرند.

گردشگری ماجراجویانه

فعالیت‌های ماجراجویی، گستره بسیاری از فعالیت‌ها از جمله امور بی خطر و مستلزم خطرات بسیار را شامل می‌شوند و به این ترتیب دو مفهوم «توریسم ماجراجویی آرام» و «توریسم ماجراجویی مخاطره آمیز» در این شیوه گردشگری وجوددارند. توریسم ماجراجویی آرام، فعالیت های مورد علاقه افرادی است که خطرات حقیقی چندانی را دنبال نمی‌کنند و تمامی افراد می‌توانند در این توریسم شرکت کنند. از طرف دیگر کسانی که در توریسم ماجراجویی مخاطره‌آمیز شرکت می‌کنند از میزان بالای خطرات و نیاز به داشتن تجربه قبلی و مهارت‌های بسیار در این زمینه آگاهی دارند و با علم به خطرات موجود، حاضرند مسافت‌های طولانی را برای تجربه یکی از این موارد طی‌کنند.‌ مقاصد هیجان انگیز دنیا در گردشگری ماجراجویانه، هر چقدر هم که دور باشند، باز هم ماجراجویان را به سوی خود می‌کشانند.

برترین مقاصد ماجراجویان

بعضی از مکان‌ها با نوعی ماجراجویی‌های خاص پیوند خورده‌اند و مشهورترین مقاصد گردشگری ماجراجویانه محسوب‌می‌شوند.
ما در ادامه مطلب بخشی از پرطرفدارترین مکان‌های جهان برای گردشگری ماجراجویانه را معرفی می‌کنیم.

شفق قطبی در سوئد

شفق قطبی (Aurora) یکی از پدیده‌های جوی کره زمین است که در آن نورهای رنگین و متحرک در آسمان شب ظاهر می شوند و معمولا در عرض‌های نزدیک به دو قطب زمین، براثر برخورد ذرات باردارِ بادِ خورشیدی و یونیزه شدن مولکول‌های موجود در یونوسفر اتفاق می‌افتد.
در این پدیده شگفت انگیز و باور نکردنی رنگ های سبز، آبی زرد و بنفش را در آسمان مشاهده خواهیدکرد.
پارک ملی «آبیسکو» و «دره تورن» از بهترین مکان‌ها برای مشاهده این پدیده جادویی هستند.

شفق قطبی در سوئد

کامرون

قله های بلند، تپه نوردی، مسیرهای هیجان‌انگیز برای پیاده روی، دوچرخه سواری یا قایق سواری، کامرون را به یکی از این مقاصد تبدیل کرده‌است.
این کشور با تپه‌های مختلف و آتشفشان‌های فعال شامل بزرگترین کوههای آفریقای غربی، دارای قابلیت‌هایی پر از شگفتی است.
اکثر رودخانه‌های دائمی و هیجان‌انگیز کامرون، گردشگران را به سوی مناظر گوناگون و فرهنگ جذاب این کشور هدایت می‌کند.

السالوادور

السالوادور که در آمریکای مرکزی قراردارد، با موج سواری، سواحل ماسه‌ای سیاه، جنگل‌های عمیق و غواصی درآتشفشان‌های  شگفت‌انگیز در انتظار ماجراجویان است. السالوادور در ظاهر از خشونت‌های خیابانی رنج می‌برد اما در اغلب مکان‌های این کشور امنیت حاکم است.

زیمبابوه

مسیرهای هیجان‌انگیز زیمبابوه با کوهستان‌های بلند و مناظر طبیعی به طور خارق‌العاده‌ای مسافران را جذب می‌کند. بیشترین بخش زیمبابوه در بالای یک فلات قراردارد و مرزی آبخیز بین دو رودخانه بزرگ زامبزی و لیمپوپو در آفریقای جنوبی را تشکیل می‌دهد.
اگرچه رودخانه‌ها و حیات وحش سفری غیر قابل باور را فراهم می‌کنند، گشت و گذار در کوهستان ها و پیاده روی در سرزمین‌های مرتفع، فرصتی شگفت‌انگیز برای کسب تجربه از یک سفر فوق‌العاده را برای مسافران فراهم می‌کند.

مسیرهای هیجان‌انگیز زیمبابوه

تامان نگارا

پارک ملی تامان نگارا که در ایالت پاهنگ مالزی قراردارد، به یکی از بزرگترین مراکز اکوتوریستی آسیا بدل شده‌است و زیستگاه برخی پستانداران کمیاب نظیر ببر هندوچینی، کرگدن سوماترایی و گاو وحشی مالایی و فیل آسیایی است.
رودخانه تاهان که از میان این جنگل می‌گذرد توانسته نمونه کمیابی از ماهی مالایی را در خود حفظ کند.
از دیگر جاذبه‌های این منطقه می‌توان به پل‌های معلق در جنگل و غارهای اطراف و بومی‌نشین‌های منطقه اشاره‌کرد.

دره رودخانه بهوت کوشی

دره رودخانه «بهوت کوشی» در کاتماندوی نپال، یکی از مرتفع‌ترین مکان‌های دنیا برای بانجی جامپینگ است.
پرش بانجی فعالیت ماجراجویانه‌ای است که در آن فرد خود را توسط محافظ و طناب فنردار از ارتفاعی بلند به پایین پرتاب‌می‌کند. این ورزش توسط افرادی در دهه ۱۹۵۰ میلادی به‌وجود آمد و در همان سال‌ها پس از اینکه یک برنامه مستند این ورزش و ورزشکارانش را معرفی کرد، مشتاقان زیادی در دنیا پیداکرد.

مناظر نپال

دیواره بزرگ مرجانی

دیواره بزرگ مرجانی به مجموعه عظیمی از صخره‌های مرجانی گفته‌می‌شود که در شرق کشور استرالیا و در اقیانوس آرام قرارگرفته‌اند و بزرگ‌ترین مجموعه صخره‌های مرجانی در دنیا به‌شمارمی‌آید. این مجموعه شامل بیش از سه هزار صخره و حدود هزار جزیره مختلف است که به صورت نواری در دریای کورال، در شرق ایالت کوئینزلند کشیده شده‌اند.
با غواصی در آب های دیواره مرجانی وارد دنیای دیگری می شوید، فقط کافی است مدرک غواصی داشته‌باشید.

دیواره بزرگ مرجانی استرالیا
5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.