ورود

یک استانبول و یک کارت!

یک استانبول و یک کارت!

شارژ استانبول کارت و نحوه آموزش آن. با پین تاتی همراه شوید!

شارژ استانبول کارت

فرق یک استانبولی با ما این است که او از بهترین و ارزان‌ترین مسیرها برای گردش و خرید خبر دارد، اما ما نه. ولی اصلاً نگران نباشید. پین تاتی همه این راه‌ها را می‌داند و به شما می‌گوید. مسافرانی که وارد استانبول می‌شوند، تصمیم می‌گیرند با وسایل نقلیه عمومی رفت‌وآمد کنند تا در هزینه‌هاشان صرفه‌جویی شود. ولی نمی‌توانند؛ چرا؟ چون کارت ندارند؛ چه کارتی؟ کارتی که با آن می‌توان از اتوبوس، مترو، متروبوس، اتوبوس‌های دریایی و … استفاده کرد: استانبول کارت!

در استانبول سوار تاکسی نشوید، مگر در مواقع خیلی اورژانسی. چون کرایه تاکسی به پول ما خیلی زیاد است. مثلاً برای مسافتی که در ایران کرایه آن 3 هزار تومان است، در استانبول چیزی حدود 16 لیر باید پرداخت کنیم که با لیر 2 هزار تومان، می‌شود 32 هزار تومان! البته 16 لیر برای خود استانبولی‌ها مبلغ زیادی نیست.

اگر می‌خواهید سفر ارزانی داشته باشید و یا حداقل جلوی هزینه‌های اضافی را بگیرید، بلافاصله پس از رسیدن به استانبول، در همان فرودگاه استانبول کارت را تهیه کنید. چگونه؟ پین تاتی از سیر تا پیاز استانبول کارت را برای شما توضیح می‌دهد.

حمل‌ونقل در استانبول

قبل از هر چیز باید بدانید در استانبول وسایل حمل‌ونقل عمومی خیلی متنوع است؛ مترو، اتوبوس، متروبوس، اتوبوس‌ دریایی، دلموش، تاکسی، قایق مسافربری، فونیکولار، تراموا و … . برای استفاده از تاکسی، دلموش و قایق‌های خصوصی باید پول نقد پرداخت کنیم؛ برای بقیه یا باید بلیط بخریم یا استانبول کارت داشته باشیم که قطعاً استانبول کارت برای سفرهای چند روزه خیلی به‌صرفه‌تر و راحت‌تر است. البته اگر قرار باشد یکی دو بار از مترو یا وسایل دیگر عمومی استفاده کنیم، نیازی به خرید استانبول کارت نداریم.

استانبول کارت چیست؟

استانبول کارت چیز عجیبی نیست. دقیقاً مثل کارت متروی خودمان ولی با امکانات خیلی بیشتر. یعنی چه؟ ما با کارت مترو، نهایتاً بتوانیم سوار مترو و اتوبوس ‌شویم؛ ولی با استانبول کارت علاوه بر اتوبوس و مترو، می‌توانیم سوار متروبوس، تراموا، کشتی مسافربری و … هم بشویم.

سفر ارزان با استانبول کارت

یکی از دغدغه‌های توریست‌ها و گردشگران استانبول، پایین آوردن هزینه سفر یا حداقل جلوگیری از هزینه‌های اضافی است. خصوصاً با وجود تعداد بالای دیدنی‌ها، جاذبه‌های تاریخی و موزه‌های شهر استانبول، هزینه‌ رفت‌وآمد به این مکان‌ها مبلغ قابل توجهی می‌شود. با خریدن استانبول کارت و استفاده از وسایل نقلیه عمومی شهر استانبول، می‌توان هزینه‌ها را خیلی کاهش داد.

مزایای استانبول کارت چیست؟

اولین مزیت استانبول کارت همین است که هر بار نیاز نیست بلیط یا بلیط بخریم. خیلی شیک، کارت می‌زنیم و از گیت عبور می‌کنیم. دیگر این‌که با یک کارت، از همه وسایل حمل‌ونقل عمومی استانبول می‌توان استفاده کرد. دیگر این‌که هزینه سفر با استانبول کارت نصف قیمت بلیط است. البته به شرطی که هنگام خروج هم کارت بزنیم. وگرنه هزینه کامل (یعنی به قیمت بلیط) از کارت کسر می‌شود.

کدام وسایل نقلیه استانبول کارت را قبول می‌کنند؟

تمام وسایل نقلیه عمومی در استانبول، استانبول کارت را قبول می‌کنند. مترو، تراموا، متروبوس، اتوبوس، قایق، هاواتاش (یا هاواباس که اتوبوس فرودگاهی است) و فونیکولار از جمله این وسایل نقلیه است.

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.