ورود

تله کابین یا تله فریک

تله کابین یا تله فریک

استانبول شهر شگفتی‌هاست. قدم به قدم این شهر گردشگران را مات و مبهوت خودش می‌کند؛ از آثار تاریخی‌‌اش مثل مسجد ایاصوفیه و کاخ توپکاپی گرفته تا مراکز خرید و شهربازی‌هایش. تنگه بسفر و خلیج شاخ طلایی هم که جای خودش را دارد.
تماشای زیبایی‌های شهر از بالا شاید لذت بیشتری داشته باشد. نه! منظورم رفتن به بالای تپه عشاق یا تپه چاملیجا نیست؛ بلکه می‌خواهم درباره تله‌کابین‌های استانبول یا به قول خودشان تله فریک istanbul Teleferik حرف بزنم.

استانبول در حال حاضر دو خط تله کابین دارد که جزیی از وسایل حمل و نقل عمومی محسوب می‌شوند. یعنی صرفا کاربرد تفریحی ندارند و برای انتقال مسافر استفاده می‌شوند. این خط‌ها در نقشه حمل و نقل عمومی استانبول با TF مشخص شده‌اند: TF1 و TF2

تله کابین یا تله فریک

تله کابین خط  TF1

این اولین خط تله کابین استانبول است که در سال 1993 افتتاح شد. خط تله کابین TF1 از ماچکا استانبول در منطقه شیشلی شروع شده و از دره سرسبز ماچکا گذشته و  تا محله تاشکیشلا که در نزدیکی میدان تکسیم قرار دارد، ادامه پیدا می‌کند.منتظر یک سفر طولانی نباشید، چرا که کل این مسیر فقط 3 دقیقه و نیم طول می‌کشد. پس از تماشای مناظر پایین لذت ببرید و فرصت را از دست ندهید.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر کلیک نمایید

تپه عشاق

تله فریک خط TF2

این خط که در سال 2005 توسط یک کشور ایتالیایی کشیده شد، از خط قبلی مشهورتر است. آن هم به دلیل قرار گرفتن یک سر آن در بالای تپه عشاق. تپه عشاق یا تپه پیر لوتی، یکی از جاذبه‌های دیدنی و معروف استانبول است که از بالای آن می‌توانیم به تماشای منظره زیبایی از خلیج شاخ طلایی و استانبول بنشینیم.
ایستگاه اصلی این تله کابین در فضایی به وسعت ۶۲۵ متر مربع در ساحل گلدن هورن بنا شده و ایستگاه برگشت در مقابل کافه پیر لوتی در فضایی به وسعت ۲۵۰ متر مربع قرار گرفته است.یکی از دلایل دیگر شهرت خط 2 تله کابین استانبول، مناظری است که با سوار شدن در کابین‌های آن می‌توانیم ببینیم: دیدن نمای خلیج شاخ طلایی، ساحل زیبا پر از پرنده، و در نهایت تپه رویایی عشاق.

برای مشاهده اطلاعات بیشتر کلیک نمایید

5/5 - (3 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.