ورود

برنامه سفر 3 روزه به استانبول قسمت سوم

برنامه سفر 3 روزه به استانبول قسمت سوم

قسمت سوم سفر به استانبول رو از دست ندید.

قسمت سوم سفر به استانبول

روز سوم: منطقه بی‌اوغلو

روز سوم را با برج گالاتا شروع می‌کنیم.

۱- برج گالاتا

برج گالاتا یا گالاتا کولیسی. یکی از جاهایی که می‌توان از استانبول یک پانارومای 360 درجه گرفت، بالای برج گالاتاست. از بالای این برج موزه ایاصوفیه، مسجد آبی، تنگه بسفر و خیلی از بناهای دیگر استانبول را می‌توان دید.

برج گالاتا در سال 1348 ساخته شد و در آن زمان برج مسیح نامیده می‌شد. این برج هم مثل بقیه بناهای استانبول، هم در آتش سوخته و هم در زلزله تخریب شده. پله‌های مارپیچ و تنگ برج ما را یاد فیلم‌های ترسناک و تخیلی می‌اندازد.

اگر با پله مشکل دارید، از آسانسور استفاده کنید. البته آسانسور تا طبقه هفتم بالاتر نمی‌رود. رستوران بالای برج هرچند گران است، ولی امتیازش داشتن نمای استثنایی از استانبول است.

بهترین زمان برای رفتن به برج گالاتای ترکیه، حوالی غروب آفتاب است. اما ما این برج را در ابتدای برنامه گذاشتیم تا با خیالت راحت به دیدن آن بپردازید. چون در ساعات انتهایی روز، این منطقه بسیار شلوغ می‌شود.

* بازدید از برج گالاتا 1 ساعت نیاز دارد.

برج گالاتای استانبول

۲- موزه هنر مدرن استانبول

اگر اهل موزه هستید، می‌توانید از این موزه دیدن کنید. در این موه خبری از آثار تاریخی نیست. این موزه شامل کلکسیون آثار هنری بین‌المللی است. موزه هنر مدرن استانبول در سال 2004 افتتاح شد. در این موزه غیردولتی ترکیه برنامه‌های آموزشی و هنری متعددی برای مراجعه‌کنندگان برگزار می‌شود.

* بازدید از موزه هنر مدرن استانبول 1 ساعت نیاز دارد.

۳- کاخ دلمه باغچه

مساحت این کاخ ۴۵ هزار مترمربع است. عمارت دلمه باغچه در قسمت اروپایی استانبول و به طول ۶۰۰ متر در کنار ساحل تنگه بسفر قرار دارد. این کاخ، 3 طبقه، 285 اتاق، 46 سرسرای پذیرش، 6 حمام ترکی و 68 سرویس بهداشتی دارد.

تعداد نقاشی‌های قصر دلمه باغچه به 600 هم می‌رسد. بزرگ‌ترین سالن باله دنیا در کاخ دلمه باغچه قرار دارد. چلچراغ این کاخ هدیه ملکه ویکتوریا و بزرگترین لوستر دنیاست. اولین رئیس‌جمهور ترکیه آتاتورک در این کاخ اقامت داشت.

ساعت اتاق آتاتورک، روی ساعت فوت او (9:05) ثابت مانده است. به علت شلوغی، بهترین زمان بازدید از این کاخ، صبح‌هاست. مسجد دلمه باغچه در نزدیکی کاخ دلمه باغچه قرار دارد.

کاخ دلمه باغچه تا ساعت 4 بعدازظهر باز است و دوشنبه‌ها و پنچشنبه‌ها هم تعطیل است.

* بازدید از کاخ دلمه باغچه 2 ساعت نیاز دارد.

 

زنگ تفریح: وقت غذاست! رستوران‌های اطراف کاخ دلمه باغچه: رستوران توپاز (Topaz)، رستوران هاندان (Hanedan)، رستوران وُگو (Vogue)، رستوران کارادنیز دونر (Karadediz Doner)، رستوران توگرا (Tugra) و …

نکته: مقصد بعدی میدان تکسیم است. از کاخ دلما باغچه چگونه به میدان تکسیم برویم؟ آن‌هایی که عاشق پیاده‌روی هستند، نیم ساعت فاصله تا میدان تکسیم دارند. آن‌هایی که ترجیح می‌دهند با اتوبوس بروند تا ایستگاه اتوبوس باید حدود 10 دقیقه پیاده‌روی کنند. سوار اتوبوس‌های خط 48T به سمت تکسیم می‌شوند و بعد از 2 ایستگاه به میدان تکسیم می‌رسند.

۴- میدان تکسیم

قبل از رفتن به خیابان استقلال، بهتر است از میدان تکسیم هم دیدن کنید. البته اگر هتل شما در نزدیکی تکسیم قرار دارد، مستقیم بروید سراغ خیابان استقلال.

میدان تکسیم یکی از توریستی‌ترین نقاط شهر استانبول است و خیلی از اتفاقات سیاسی و جشن‌های ملی ترکیه در این‌جا برگزار می‌شود. در میان میدان، مجسمه‌ای معروف قرار دارد که یابود استقلال نام دارد. این مجسمه 4 وجه دارد که تصاویری از استقلال ترکیه را نشان می‌دهد.

۵- خیابان استقلال

خیابان استقلال استانبول به قلب تپنده استانبول معروف است. ورود ماشین به این خیابان ممنوع است و عابران پیاده فقط حق عبور دارند. البته تراموای قدیمی استانبول هم در وسط خیابان استقلال رفت‌وآمد می‌کند.

قدمت این تراموا به 1990 برمی‌گردد. طول خیابان استقلال یک کیلومتر است. در این خیابان همه چیز هست: بنای تاریخی، موزه، رستوران، کافه، مراکز خرید، موسیقی خیابانی، سینما، تئاتر، عتیقه‌فروشی و… .

قبل از رفتن حتماً نقشه خیابان استقلال را نگاهی بیندازید. این خیابان به شانزلیزه استانبول هم معروف است. محله فرانسوی‌ها یا خیابان «جزایر سوکاک» در خیابان استقلال استانبول قرار دارد که به سبک معماری فرانسه ساخته شده است.

در زمان عثمانی خیابان استقلال را با نام خیابان بزرگ می‌شناختند. در گذشته این خیابان پاتوق هنرمندان و روشنفکران بود. پیاده‌روی در خیابان استقلال هم جذاب است. چون با مسافرانی از کشورهای مختلف، به صورت یک جا روبه‌رو می‌شوید.

این خیابان 24 ساعته فعال است. برای همین تا هر موقعی که خواستید می‌توانید در آن بگردید و تفریح کنید.

خیابان استقلال استانبول

شما در طی سه روز توانستید مکان‌ها معروف و اصلی استانبول را بازدید کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.