ورود

آخرین تغییرات در روند محدودیت‌های کرونایی در ترکیه

آخرین تغییرات در روند محدودیت‌های کرونایی در ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

محدودیت‌های کرونایی در ترکیه

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری CnnTurk

رئیس جمهور رجب طیب اردوغان، طی بیانیه‌ای اعلام کرد:
روند بازگشت به شرایط عادی و لغو محدودیت‌ها را با برنامه‌ریزی دقیقی آغاز خواهیم کرد و در هر شرایطی تنها به فکر سلامتی و زندگی مردم کشورمان هستیم.

وی افزود: مناطق مختلف کشور به این صورت تقسیم‌بندی شده‌اند:
رنگ آبی مربوط به شهرهای کم ریسک، رنگ زرد با احتمال خطر متوسط و رنگ قرمز با بالاترین ریسک ابتلا به بیماری و شرایط حاد؛ که این طبقه‌بندی بر اساس تعداد مبتلایان در هر صدهزار نفر انجام شده است.

محدودیت‌های قرنطینه و رفت و آمد آخر هفته نیز در مناطق آبی و زرد به طور کامل برطرف خواهد شد اما در مناطق قرمز رنگ تا اطلاع ثانوی در روز یک‌شنبه به قوت خود باقی است؛ محدودیت‌های مربوط به رفت و آمد از ساعت 9 شب الی 5 صبح در کل کشور همچنان ادامه خواهد داشت.

مدارس، پیش دبستانی‌ها و موسسات آموزشی دوره‌های مختلف در ترکیه با ساعات مشخص بازگشایی خواهند شد اما در مناطق پر خطر، تنها در مقطع دبیرستان و فقط امتحانات به صورت حضوری برگزار می‌شوند.

مکان‌هایی مانند رستوران‌ها، کافه‌ها، قنادی‌ها و … تنها در شهرهای کم خطر می‌توانند با پنجاه درصد ظرفیت از ساعت 7 صبح الی 19 فعالیت خود را آغاز کنند؛ همچنین فضاهای ورزشی و سلامت محور مانند استخرها نیز می‌توانند در شهرهای آبی و زرد بین ساعات 7 الی 19 پذیرای مشتریان خود باشند.

ساعات اداری در کل کشور ترکیه به حالت عادی باز می‌گردد. مراسم عروسی و دیگر مراسم‌ها در شهرهای کم خطر در صورتی می‌توانند برگزار شوند که حداکثر میزبان 100 نفر باشند و سمینارها و سایر گردهمایی‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حداکثر تعداد 300 نفر اجازه برگزاری خواهند داشت. 

منبع : خبرگزاری CnnTurk

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: Content is protected !!