ورود

ادامه کمک‌های ترکیه به مردم افغانستان

ادامه کمک‌های ترکیه به مردم افغانستان

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

ادامه کمک‌ های ترکیه به افغانستان

وزیر امور خارجه ترکیه به صورت تلفنی با سرپرست وزارت امور افغانستان گفت‌وگو کرده و بر ادامه ارسال کمک‌ها به این کشور تاکید کرد.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی، به گزارش منابع دیپلماتیک ترکیه٬ مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه کشور با محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان به صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

چاووش‌اوغلو در این مکالمه با تاکید بر ادامه کمک‌های ترکیه به مردم افغانستان٬ جان باختن شهروندان افغان بر اثر ابتلا به کرونا و در حملات اخیر تروریستی در این کشور را تسلیت گفت.

سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان نیز از کمک‌های مداوم ترکیه به کشورش ابراز قدردانی کرد.

گفتنی است٬ ترکیه در یازدهم ماه جاری محموله کمک‌های پزشکی شامل 10 دستگاه تنفس مصنوعی، 10 رگلاتور اکسیژن، 10 دفیبریلاتور، 10 نبولایزر، 3 دستگاه PCR و 30 هزار عدد کیت تشخیص کووید-19، 25 هزار ماسک N95 و 50 هزار ماسک جراحی و شمار دیگری از ملزومات پزشکی به افغانستان ارسال کرد.

این محموله در فرودگاه بین‌المللی حامد کرزی کابل با حضور اوغوزهان ارطغرول، سفیر ترکیه در کابل، احمد جواد عثمانی، سرپرست وزارت بهداشت، محمدشاکر کارگر رئیس عمومی دفتر مقام عالی ریاست‌ جمهوری و مقامات دیگر افغانستان مورد استقبال قرار گرفت.

منبع : خبرگزاری آناتولی

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.