ورود

10 اقدامی که باید قبل از پرواز انجام داد ⭐️

10 اقدامی که باید قبل از پرواز انجام داد ⭐️

10 اقدامی که باید قبل از پرواز انجام داد ⭐️

جا گذاشتن بلیت و پاسپورت، دیر رسیدن به فرودگاه و جا ماندن از پرواز کابوس‌هایی هستند که هیچ مسافری دوست ندارد به واقعیت تبدیل شوند. برای جلوگیری از این اتفاق‌ها باید کارهایی قبل از پرواز انجام دهیم:

۱۰ کاری که باید قبل از پرواز انجام بدهید

 1- چک لیست تهیه کنید

چند روز قبل از پرواز یک دفتر یادداشت تهیه کنید و هر چیزی که به ذهنتان می‌رسد و برای روز پرواز به آن احتیاج پیدا خواهید کرد را در آن یادداشت کنید. شب قبل از پرواز نگاهی کوتاه به یادداشت‌هایتان بیندازید. وسایل ضروری را برداشته و وسایلی را که به آن احتیاج ندارید را خط بزنید. بدین ترتیب شما علاوه بر سبک کردن بارتان، هیچ وسیله‌ای را فراموش نخواهید کرد.

2- دلبستگی به وسایل را فراموش کنید

این را به خاطر داشته باشید، شما فقط برای چند روز خانه نیستید بنابراین لازم نیست کل اتاقتان را با خود حمل کنید. چون سنگین شدن چمدان فقط معطلی در فرودگاه برای پرداخت اضافه بار را برای شما به همراه خواهد داشت. متوجه خواهید شد بدون همراه داشتن برخی از وسایل غیرضروری هم می‌توان سفر کرد.

3- چمدان‌هایتان را وزن کنید

شب قبل از پرواز چمدانتان را وزن کنید. اگر وزن چمدان بیشتر از میزان اعلام شده از سوی شرکت هواپیمایی است و هیچ راهی برای کم کردن آن ندارید، کمی زودتر به فرودگاه رفته و کارهای مربوط به اضافه بار مانند پرداخت جریمه را بدون نگرانی انجام دهید.

_Action-before-flight-pintati01

4- نشانه‌ها را دنبال کنید

چمدان‌های خود را با یک روبان رنگی یا هر وسیله‌ی دیگری نشانه‌گذاری کنید. با این کار هنگام پیاده شدن از هواپیما و زمان تحویل بار اگر چمدانی مشابه چمدان شما در بار وجود داشته باشد، به راحتی می‌توانید بار خود را پیدا کنید. حتی می‌توانید نام و شماره خود را روی چمدان بچسبانید تا در صورت گم‌شدن، بتوانند شما را پیدا کرده و چمدانتان را تحویل دهند.

۵-یک کیف کوچک همراه داشته باشید

گذرنامه، کارت ملی، بلیت، موبایل، شارژر و تمامی وسایلی را که قبل از پرواز و یا در طول پرواز به آن‌ها احتیاج پیدا خواهید کرد را درون یک کیف کوچک گذاشته و همراه داشته باشید تا در صورت لزوم به راحتی بتوانید از آن‌ها استفاده کنید. هم‌چنین اگر از داروی خاصی استفاده می‌کنید آن را همراه با نسخه پزشک و دستورالعمل استفاده از دارو را داخل کیف گذاشته و با خود به کابین هواپیما ببرید.

10 اقدامی که باید قبل از پرواز انجام داد

6- قبل از سفر ساعت پرواز را بررسی کنید

در برخی از موارد ممکن است پرواز با تأخیر و یا حتی تعجیل همراه باشد، بنابراین شب قبل از سفر به سایت فرودگاه مراجعه کرده و ساعت پرواز را مجددا چک کنید. حتی می‌توانید با اطلاعات فرودگاه تماس گرفته و زمان دقیق پرواز را با دادن شماره پرواز سوال کنید.

7- پول نقد همراه داشته باشید

در سفر به داشتن کارت اعتباری اکتفا نکنید. درست است که امروزه همه جا از دستگاه کارتخوان استفاده می‌کنند اما برای احتیاط ، بهتر است همیشه مقداری پول نقد نیز همراه داشته باشید.

8- عوارض خروج از کشور را پرداخت کنید

این مرحله مربوط به پروازهای بین‌المللی است. همانطور که می‌دانید مسافران خارجی برای سفر باید عوارض خروج از کشور را پرداخت نمایند. پرداخت عوارض با روش‌های زیر امکان‌پذیر است:

  • مسافران می‌توانند چند روز قبل از سفر عوارض خروج را از طریق بانک ملی یا بانک سامان پرداخت کنند.
  • مسافران می‌توانند عوارض خروج را به صورت آنلاین و از طریق سامانه اینترنتی واریز کرده و پرینت آن را همراه داشته باشند.
  • مسافران می‌توانند عوارض خروج را از طریق گیت‌های مستقر در فرودگاه پرداخت کنند. در فرودگاه‌ها گیت‌های پرداخت عوارض برای اتباع ایرانی و خارجی به صورت جداگانه وجود دارند. قبل از ایستادن در صف پرداخت عوارض، دقت کنید گیت را درست انتخاب کرده باشید.

 

به این نکته توجه کنید واریز مبلغ عوارض خروج از هر طریقی که انجام شود، 30 دقیقه زمان می‌برد تا در سیستم ثبت شود؛ بنابراین بهتر از پرداخت عوارض را به ساعت پایانی موکول نکنید و یا اگر می‌خواهید این کار را در فرودگاه انجام دهید، زودتر از زمان لازم در فرودگاه حضور پیدا کنید.

_Action-before-flight-pintati02

9- قوانین حمل بار را مطالعه کنید

همراه داشتن برخی از وسایل و داروها بدون نسخه پزشک در هواپیما ممنوع می‌باشد و هر یک از شرکت‌های هوایی نیز قوانین ویژه‌‎ای برای حمل بار دارند. از این رو قبل از پرواز به سایت شرکت هواپیمایی که بلیت را از آن خریداری کرده‌اید مراجعه کرده و قوانین حمل بار را مطالعه کنید. اگر مجبور به استفاده از داروی خاصی هستید، حتماً نسخه پزشک را همراه داشته باشید.

10- به موقع بخوابید

در نهایت همه چیز را آماده کرده و شب قبل از پرواز را به راحتی بخوابید. چرا که خواب ماندن و عجولانه رفتن به سمت فرودگاه بدترین چیزی است که ممکن است اتفاق بیافتد. حتی اگر برایتان مقدور است وقت خواب خود را یک یا دو ساعت به جلو برده تا بعد از بیدار شدن وقت کافی برای انجام دادن کارهایتان داشته باشید.

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات (1)

  • اشکان
    خرداد 12, 1399 از 6:33 ق.ظ پاسخ

    کامل، عالی، مثل همیشه. واقعا از تیم حرفه‌ایتون متشکریم