ورود

امیدی برای بیماران کرونایی؛ مرکز پلاسمادرمانی ترکیه

امیدی برای بیماران کرونایی؛ مرکز پلاسمادرمانی ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

مرکز پزشکی «تورگوت اوزال» ترکیه به‌عنوان نخستین مرکز تزریق پلاسما برای درمان بیماران کرونایی، امید بسیاری از آنها برای بهبودی کامل را افزایش داده است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

مرکز پزشکی «تورگوت اوزال» دانشگاه اینونو (Inönü) ترکیه دراستان مالاتیا از انجام اولین انتقال پلاسمای ایمنی کشور با جمع‌آوری کمک‌های مالی توسط سازمان هلال احمر خبر داده و آن را امیدبخش بیماران کرونانی عنوان کرد.

مرکز پزشکی تورگوت اوزال در روز 5 آوریل٬ با جدا کردن پلاسما از خون افراد بهبود یافته اقدام به درمان بیماران کرونایی کرده و جزو اولین مراکز درمانی در کشور و جهان شد که از این روش بهره می‌گیرند.

دویست پلاسمای ایمنی جمع آوری شده از بیمارانی کرونا در این مرکز، به بیمارانی در باتمان، ماردین، ​​بینگول، موش، آدی‌یامان، قهرمان‌ماراش، اسیرت٬ لازیع، استانبول و قونیه فرستاده شده است.

پرفسور مِحمدعلی اِرکُوت٬ مسئول واحد سلول‌های بنیادی و مرکز پزشکی تورگوت اوزال در مصاحبه با خبرنگار آناتولی با اشاره به اینکه این مرکز دارای زیرساخت عالی برای اهدای پلاسمای ایمنی بدن است٬ گفت:
با بخش‌نامه وزارت بهداشت در 31 مارس، هلال احمر ترکیه و کلیه مراکز پیشگیری شروع به جمع آوری پلاسمای ایمنی کردند.

وی تصریح کرد:
این اخیتارات در ماه گذشته به هلال احمر ترکیه محول شد اما ما همچنان به جمع آوری پلاسمای ایمنی تحت مدیریت هلال احمر ادامه داده و به بیماران کرونایی تحویل می دهیم. تاکنون حدود 200 پلاسمای بیماران کرونایی در این مرکز جمع آوری و به بیماران سراسر کشور فرستاده شده است.

ارکوت با بیان اینکه آنها در درمان پلاسما سیستم ایمنی موفقیت بزرگی کسب کرده‌اند، ادامه دارد: پلاسما ایمنی میزان مرگ و میر را به خصوص در بیماران مراقبت‌های ویژه کاهش می‌دهد. این یک روش درمانی اثبات شده است.

منبع : خبرگزاری آنادولو

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.