ورود

انواع قهوه ترک

انواع قهوه ترک

انواع قهوه ترک !با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

انواع قهوه ترک

قهوه ترک؛ یک نوشیدنی لذیذ و خوش عطر که فقط مربوط به کشور ترکیه نیست. بسیاری از مردم در سراسر جهان عاشق این قهوه هستند و در منزل برای خود و مهمانانشان این نوع قهوه را تهیه میکنند. فال قهوه هم که حتما برایتان آشناست. حتی اگر به آن اعتقادی نداشته باشید، حداقل یک بار هم که شده، برای سرگرمی و پس از نوشیدن یک فنجان قهوه ترک، فال قهوه گرفته‌‌اید.

در ادامه این مطلب با پین تاتی همراه باشید، تا انواع قهوه ترک را بهتر بشناسید.
اما یک سوال! آیا می‌دانستید که قهوه ترک انواع مختلفی دارد؟ این تفاوت از شیوه سرو تا نحوه رست و برشته کردن دانه ها متفاوت است.

Adana Gar Kahvesi

قهوه محبوب آدانا طعمی تلختر و بویی تندتر از قهوه ترک معمولی دارد. چرا؟
به این دلیل که برای دم کردن این قهوه از مقدار آب کمتری استفاده می‌شود؛ بنابراین قهوه غلیظ‌تر، قویتر و اگر اهل طعم تلخی باشید، خوشمزه تر می شود. این قهوه به اسپرسوی قهوه ترک‌ها معروف شده.

انواع قهوه ترک- آدنا

Dibek Kahvesi

قهوه دیبک یا قهوه سنگی سنتی عثمانی و شهر استانبول. نحوه دم آوری این قهوه با قهوه ترک تفاوتی ندارد اما برای درست کردن قهوه سنگی، دانه‌های قهوه را در هاون می‌کوبند. این باعث می‌شود تا دانه‌ها یکدست و همگن نباشند و طعم قهوه، کمی متفاوت می‌شود.

انواع قهوه ترک-دیبک

Menengiç Kahvesi

این قهوه خاص برای کسانی که به کافئین حساسیت دارند عالیست، چرا که در تهیه آن اصلا از دانه قهوه استفاده نمی شود. این قهوه که به نام قهوه کردی هم شناخته شده است، با استفاده از دانه پسته کوهی تهیه می‌شود. دانه‌های پسته درست مثل قهوه ترک برشته، آسیاب و دم می‌شوند.‌

انواع قهوه ترک

Süvari Kahvesi

قهوه شوواری همان قهوه ترک است ولی با یک تفاوت مهم. همان دانه‌ها و همان نحوه دم آوری، اما نحوه سرو متفاوت. این قهوه به جای سرو شدن در فنجان، در استکانهای کمرباریک ریخته می‌شود. درست مثل چای ترکی.

انواع قهوه ترک

Mirra

یک نوشیدنی تلخ که در شهرهای حتای، آدانا، اورفا و ماردین در ترکیه و بعضی کشورهای عرب زبان مثل لبنان و سوریه بسیار محبوب است.
این قهوه خیلی تلخ است و نام آن هم بیانگر همین تلخی‌ست. میرا از کلمه عربی مر به معنی تلخ گرفته شده.
برای تهیه قهوه میرا، دانه قهوه با برشته کاری و سوزنکاری در چندمرتبه، تمام تلخی خود را آزاد میکند.

شما کدام یک از این مدل‌های قهوه ترک را امتحان کرده‌اید؟

قهوه ترک میرا
5/5 - (3 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.