ورود

باغچه جدید باغ پروانه‌های گرمسیری قونیه ترکیه

باغچه جدید باغ پروانه‌های گرمسیری قونیه ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

باغ پروانه‌های گرمسیری ترکیه

با احداث و افتتاح باغچه جدید باغ پروانه‌های گرمسیری قونیه ترکیه زیبایی‌هایی این مکان دوچندان شده است.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی،

باغچه جدید باغ پروانه‌های گرمسیری قونیه ترکیه؛ به عنوان بزرگترین باغ پروانه‌های اروپا به نام «باغچه گل سلچوق‌لو»، ضمن ایجاد مناظر زیبا و خارق العاده مورد استقبال گسترده شهروندان و بازدیدکنندگان نیز قرار گرفته است.

این باغچه جدید که توسط شهرداری سلچوق‌لو از توابع استان قونیه ساخته شده و در تاریخ 7 ژوئن به بهره برداری رسید، با چیدمان اصلی خود جلب توجه می‌کند.

باغچه جدید که 8700 مترمربع مساحت دارد، با 250 هزار گل از 9 گونه مختلف از گل مخملی گرفته تا گل شمعدانی و پارک‌های تفریحی تبدیل به استودیو عکاسی شده است.

ابراهیم تامانگ، عکاس شهروند نپالی که از این باغچه بازدید کرد در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با تاکید بر اینکه باغ پروانه‌های گرمسیری قونیه و این باغچه جدید را بسیار پسندیده است، گفت: وقتی مناظر اینجا را دیدم، احساس کردم در نپال هستم. می‌توان تمام روز را اینجا گذراند. خیلی خوب است. گل‌ها، عطر آنها و تمیزی این مکان فوق العاده است.

گفتنی است باغچه-گلخانه پروانه‌ها در قونیه ترکیه به‌عنوان بزرگترین فضای پروازی این مخلوقات زیبا علاوه بر مکانی برای پرورش انواع گیاهان مختلف، دارای قابلیت پاکسازی هوای محیط‌های بسته نیز است.

با توجه به این ویژگی گلخانه مذکور در لیست ناسا قرار گرفته است. در آرشیو این موسسه نام گیاهان مورد استفاده در این گلخانه جهت تصفیه هوا به چشم می‌خورد.

افزون بر حضور 5 الی 10 هزار پروانه در این باغچه 195 نوع گیاه نیز در آن پرورش می‌یابد.

منبع : خبرگزاری آنادولو

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.