ورود

بینال استانبول

بینال استانبول

بینال استانبول

اگر هنرمندید و عاشق هنر، پین تاتی شما را دعوت به شرکت در بینال استانبول می‌کند.

بینال استانبول

بینال استانبول یک نمایشگاه هنر معاصر است که از سال 1987 توسط بنیاد فرهنگ و هنر استانبول هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود. بنیاد فرهنگ و هنر استانبول، مسئول برگزاری رویدادهای هنری و فرهنگی بسیاری از جمله فستیوال موسیقی، فیلم، تئاتر و … می‌باشد.

هدف از برگزاری بینال استانبول

هدف این بینال که شانزدهمین دوره آن در سال 2019 برگزار شد، برقراری ارتباط بین هنرمندانی از فرهنگ‌های مختلف و مخاطبان از طریق هنرهای تجسمی است.

زمان برگزاری بینال استانبول

از اواسط ماه سپتامبر (شهریورماه) آغاز و تا اواسط ماه نوامبر (مهرماه) ادامه دارد.

سرپرست این بینال که توسط هیئت شورای بین المللی انتخاب می‌شود، چارچوب خاصی را در نظر می‌گیرد که بر مبنای آن هنرمندان و پروژهای مختلف به نمایشگاه دعوت می‌شوند. دو بینال اول که در سال‌های 1987 و 1989 برگزار شد توسط خانم برال مادرا، منتقد هنری ترک سرپرستی شد و پس از آن بنیاد فرهنگ و هنر ترکیه تصمیم گرفت که سرپرستی آن را در هر دوره برگزاری یک شخص خاص بر عهده بگیرد.

بینال استانبول یکی از مهم‌ترین رویدادهای هنری ترکیه است چون علاوه بر حضور هنرمندان معاصر ترک، هنرمندان سایر کشورها نیز در این گردهمایی هنری منطقه شرکت می‌کنند. بینال استانبول سرآغاز جنبش‌های هنری مدرن بوده و با توجه به نیم میلیون مخاطبی که دارد توانسته گام مهمی را در معرفی هنر معاصر به علاقه‌مندانش بردارد.

بینال استانبول، محلی برای گردهمایی هنری

هر دوره این بینال، با شعار و موضوعی خاص، هنرمندان و هنردوستان را دور هم جمع می‌کند و در هنگام برگزاری، به صورت هم زمان برنامه‌های آموزشی برای دانش آموزان و مخاطبان، کنفرانس‌ها و بحث‌های گوناگون و همچنین چندین ورک شاپ نیز برای علاقه مندان تدارک می‌بیند.

خدمات پین‌تاتی

لطفا اگر سوال یا تجربه‌ای از حضور در نمایشگاه دوسالانه استانبول دارید به صورت کامنت در زیر پست بنویسید.

ممنون که با پین‌تاتی همراه هستید.

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *