ورود

ترکیش ایرلاینز 88 ساله شد

ترکیش ایرلاینز 88 ساله شد

ترکیش ایرلاینز ، با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

ترکیش ایرلاینز

88 ساله شد

شرکت هواپیمایی ترکیه «ترکیش ایرلاینز» به عنوان یکی از موفق‌ترین خطوط هوایی جهان 88 سالگی آغاز فعالیتش را جشن می‌گیرد.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی،

آغاز کار ترکیش ایرلاینز

خطوط هوایی ترکیه «ترکیش‌ ایرلاینز» که نخست با 5 فروند هواپیما در مجموع با ظرفیت 23 سرنشین در سال 1933 آغاز به فعالیت کرده، اکنون در 88 سالگی تاسیس‌اش با ناوگانی متشکل از 365 فروند هواپیما به بیش از 325 مقصد مختلف در 127 کشور جهان پرواز می‌کند.این نهاد در سال‌های نخست تحت نام «شرکت خطوط هوایی کشوری» فعالیتش را در فرودگاه بین‌المللی آتاترک (پیشتر میدان هوایی یشیل کؤی) آغاز کرده، سپس با افزودن هواپیماهای جدید در خلال سال‌های 1943 تا 1945 وارد مسیر پیشرفت و توسعه شد.

خطوط هوایی ترکیه نخستین پرواز بین‌المللی‌اش را در سال 1947 در محور آنکارا، استانبول و آتن با هواپیمای دی‌سی-3 انجام داد. این پرواز حدود 2 ساعت و 40 دقیقه طول کشید.ترکیش ایرلاینز پس از چهار سال شهرهای لفکوشا، بیروت و قاهره را به مقاصد بین‌المللی‌اش افزود.این خطوط هوایی در دهه 60 میلادی در سایه تجارب پروازهای داخلی، راهبر بین‌المللی اش را تعیین کرده بود. اما در آن سال‌‌ها هنوز جایگاه مهمی در مسافربری هوایی در اروپا نداشت.

سیر موفقیت ترکیش ایرلاینز

با پیوستن هواپیماهای جت موتوری به عرصه هواپیمایی جهان، سیر موفقیت ترکیش ایرلاینز نیز شتاب پیدا کرد. در سال 1983 در پنجاهمین سالگرد تاسیس‌اش خطوط هوایی ترکیه ناوگان آن به 30 فروند هواپیما با ظرفیت 4 هزار و 27 صندلی رسید.در این سال هواپیماهای خطوط هوایی ترکیه در 3 قاره در مجموع 2.5 میلیون مسافر و 30 هزار تن بار جابجا کرد.مجله ویژه «اسکای لایف» نیز از همان سال با نام «مگزین ترکیش ایرلاینز» منتشر و در دسترس مسافران قرار گرفت.

خطوط هوایی ترکیه سال‌های نخست قرن بیست و یکم میلادی که عرصه مسافربری هوایی جهانی دچار توقف و پسرفت شده بود، همچنان به سرمایه‌گذاری و توسعه مقاصد داخلی و خارجی در این زمینه ادامه داد.این شرکت در آن سال‌ها نیز به یک برند سرشناس در زمینه ارایه خدمات باربری، نگهداری، تعمیر هواپیما، تولید صندلی و قطعات داخلی و آموزش خلبانی در اروپا تبدیل شد.با آغاز سال 2020 هدف این شرکت ثبت رکوردهای جدیدی در این عرصه بود، اما با توجه با شیوع بیماری کووید-19در جهان، روند مسافربری مانند سایر بخش‌های تجاری و ترابری متوقف شد.

از سوی دیگر «ترکیش کارگو» بخش حمل و نقل خطوط هوایی ترکیه نیز در طی این دوران پروازهای مهمی را در راستای ایجاد تداوم زنجیره بین‌المللی تامین مواد غذایی، دارو و لوازم بهداشتی انجام می دهد.ترکیش کارگو همچنین کمک‌های بهداشتی ترکیه به کشورهای دیگر را نیز منتقل می‌کند.

جوایز ترکیش ایرلاین

خطوط هوایی ترکیه تاکنون به طور متوالی 5 بار جایزه بهترین خطوط هوایی اروپا «اسکایتراکس» در بین سال‌های 2011 الی 2016 را دریافت کرده است.همچنین بین سال‌های 2009 الی 2017 بهترین سرویس ویژه مسافر در بخش بیزنس کلاس، بهترین سرویس بیزنس کلاس و بهترین خطوط هوایی جنوب اروپا را از آن خود کرده است.

ترکیش ایرلاینز در سال‌های گذشته نیز همواره نوآوری‌های جدیدی را در شبکه‌های اینترنتی، برنامه‌های موبایل و شبکه‌های اجتماعی خود رقم زده است. در این صفحات در کنار نسخه زبان ترکی، نسخه‌های‌ زبان‌های فارسی، ایتالیایی، انگلیسی، فرانسوی، کره‌ای، پرتغالی، روسی، چینی، ژاپنی و زبان‌های دیگر نیز موجود بوده و قابل استفاده است.

منبع :خبرگزاری آنادولو

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.