ورود

تسریع روند واکسیناسیون در ترکیه؛ افزایش تعداد شاغلین به 7.2 میلیون نفر

تسریع روند واکسیناسیون در ترکیه؛ افزایش تعداد شاغلین به 7.2 میلیون نفر

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

تسریع روند واکسیناسیون در ترکیه

در پی تسریع روند واکسیناسیون در ترکیه و کاهش تعداد موارد ابتلا، تعداد شاغلین در بخش‌های تجارت و خدمات در کشور از آوریل تاکنون به 7.2 میلیون نفر رسید.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی،

در پی گسترش اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با نوع جدید ویروس کرونا و تسریع تلاش‌های واکسیناسیون و کاهش تعداد موارد ابتلا، تعداد شاغلین در بخش‌های تجارت و خدمات کشور از آوریل تاکنون به 7.2 میلیون نفر رسید.

بنابر داده‌های مرکز آمار ترکیه، پاندمی کووید -19 که طی 1.5 سال گذشته تغییرات اساسی در زندگی اقتصادی و اجتماعی ایجاد کرده است، منجر به کاهش حجم تجارت در بسیاری از زمینه‌ها به ویژه در بخش خدمات شده است.

در ماه مارس 2020، تعداد شاغلین در بخش خدماتی 6.8 میلیون نفر بود.
پس از مشاهده اولین مورد کرونا در ترکیه، این تعداد در آوریل 2020 حدود 400 هزار نفر کاهش یافت.

در پی اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با کرونا و سیاست‌های حمایت از اشتغال در ماه‌های بعدی بهبود یافت و در اکتبر 2020 به حدود 7 میلیون نفر رسید.

با فرا رسیدن زمستان و افزایش موارد ابتلا مجددا تعداد شاغلین کاهش یافت ولی با شروع واکسیناسیون در سالجاری و تسریع آن در ماه‌های اخیر این رقم مجددا روبه افزایش گذاشت.

عصمت دمیرکول، مدرس دانشگاه باغچه‌شهیر در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اظهار داشت: اقدامات انجام شده در زمینه مبارزه با پاندمی کرونا، کاهش تعداد موارد ابتلا و تسریع روند واکسیناسیون به طور مثبت در اشتغال نقش دارد.

دمیرکول اظهار داشت که حجم بازار تجارت الکترونیکی در ترکیه به 30 میلیارد دلار نزدیک شده است. با واکسیناسیون گسترده می‌توان از کاهش شغل و درآمد در بخش خدمات جلوگیری کرد.

تاکنون نزدیک به 40 میلیون واکسن در کشور تزریق شده است.

وی افزود: انتظار داریم که با افزایش سریع روند واکسیناسیون چرخه اقتصادی در کشور احیا شود.

منبع : خبرگزاری آنادولو

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.