ورود

تمجید از اقدامات ترکیه برای «گردشگری امن»

تمجید از اقدامات ترکیه برای «گردشگری امن»

گردشگری امن در ترکیه. با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

گردشگری امن در ترکیه

سفیران پاراگوئه و فیلیپین در آنکارا ضمن تقدیر از اقدامات ترکیه در اجرای تدابیر مقابله با شیوع کرونا، اجرای برنامه «گردشگری امن» برای جذب توریست‌های خارجی را مناسب و مکفی ارزیابی کردند.

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی، سفرینو آدریان والدز پرالتا، سفیر پاراگوئه و رائول سالواریا هرناندز، سفیر فیلیپین در آنکارا در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی به ارزیابی برنامه‌ «از نو کشف کن» وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه با هدف معرفی خدمات توریستی در روند جدید مقابله با ویروس کرونا و تدابیر «گردشگری امن»، پرداختند.

پرالتا ضمن اشاره به توضیحات «روشن و دقیق» محمد نوری ارسوی، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه در این برنامه، گفت: این تدابیر برای جذب توریست‌های خارجی و تشویق آنها برای سفر به مناطق جذاب ترکیه کفایت می‌کند.

سفیر پاراگوئه در ترکیه درباره پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه آنکارا تاکید کرد: این تدابیر بسیار جامع بود، سنجش حرارت بدن در بدو ورود، رعایت فاصله اجتماعی، تست کرونا و بروشورهای آموزشی اقدامات بسیار مفید و به جایی است.

هرناندز نیز ضمن تشکر از دعوت مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه و محمد نوری ارسوی، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه برای شرکت در این برنامه گفت: این ابتکار ترکیه جای تمجید دارد زیرا همه به سلامتی و امنیت اهمیت می‌دهند.

سفیر فیلیپین در آنکارا خاطرنشان کرد: معیارهایی که برای صدور گواهینامه باید رعایت شود نشان‌دهنده اهمیتی است که ترکیه برای حفظ سلامتی گردشگران خارجی قائل است.

گفتنی است وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اخیرا با برگزاری برنامه‌ای تحت عنوان «از نو کشف کن» در استان آنتالیا سفرا و نمایندگان دیپلماتیک کشورهای خارجی در ترکیه را در جریان خدمات گردشگری کشور در روند جدید مقابله با ویروس کرونا قرار داد.

در این رویداد 50‌ نفر از سفرا، دیپلمات‌ها و تعداد زیادی خبرنگار خارجی حضور پیدا کردند. ترکیه نخستین کشور در اروپا است که سیستم «گواهینامه گردشگری امن» را اجرا می‌کند.

منبع : خبرگزاری آناتولی

5/5 - (1 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.