ورود

ثبت 106 گونه پرنده

ثبت 106 گونه پرنده

ثبت 106 گونه پرنده

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

“آیا دیدن برچسب “ساخت ترکیه” در بیمارستانی در فاصله 11 هزار کیلومتری ترکیه برای شما هم مایه افتخار نیست؟”

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری آناتولی

محققین حیات وحش موفق به مشاهده و ثبت 106 گونه پرنده در جنگل‌های «کاج زرد» شهرستان ساری‌کامیش استان قارص ترکیه شدند.

یکی ازغنی‌ترین زیستگاه‌های حیات وحش در ترکیه است، 106 گونه پرنده مشاهده و ثبت شد.

این جنگل‌ها به عنوان یکی از ازغنی‌ترین زیستگاه‌های حیات وحش در ترکیه، ‌ شهرستان ساری‌کامیش را احاطه کرده و علاوه بر میزبانی از پستاندارانی مانند خرس قهوه ای، گرگ، سیاهگوش، روباه و خوک، گونه های مختلفی از پرندگان بومی و مهاجر نیز در آن به سر می‌برند.

در نتیجه تحقیقات صورت گرفته از سوی اعضای انجمن «طبیعت شمالی» در این منطقه 106 گونه پرنده نادر از جمله دارکوب سیاه شناسایی شد.

پروفسور چاغان شکرچی‌اوغلو، رئیس این انجمن و استاد دانشگاه کوچ در گفت‌وگو با خبرنگار «آناتولی» اظهار داشت: “تحقیقات صورت گرفته نشان داد که ساری‌کامیش نه تنها با پستانداران و جانوران گوشتخوار بلکه با پرندگان کم‌یاب خود نیز جایگاه ویژه‌ای دارد”.

شکرچی‌اوغلو با بیان اینکه در ساری‌کامیش در مجموع 106 گونه پرنده شناسایی شده است، گفت: “درحالی که مشغول تحقیق روی جمعیت گوشتخواران ساری‌کامیش بودیم، موفق به ثبت 106 گونه پرنده از جمله دارکوب سیاه در این منطقه شدیم. دارکوب سیاه یکی از خاص‌ترین گونه‌های پرنده است و تصویر‌برداری از آن بسیار سخت است. زیرا بسیار پرنده ای بسیار خجالتی است. اکنون تلاش می کنیم از این نوع پرنده به عنوان بزرگترین گونه دارکوب در ترکیه فیلمبرداری کنیم”.

وی همچنین اظهار داشت: ” دارکوب سیاه در ترکیه بسیار کم‌یاب است. دوستداران حیات وحش و پرنده نگری را به این شهرستان دعوت می‌کنیم”.

 

منبع : خبرگزاری آنادولو

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *