ورود

بازگشایی مجدد کافه و رستوران‌های ترکیه

بازگشایی مجدد کافه و رستوران‌های ترکیه

بازگشایی مجدد کافه و رستوران‌های ترکیه

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

خبر خوش برای کافه و رستوران‌های ترکیه

به گزارش پین تاتی و به نقل از خبرگزاری TGRT Haber

در مناطقی که آمار تعداد مبتلایان به ویروس کویید۱۹رو به کاهش باشد به زودی اجازه بازگشایی مجدد کافه‌ها و رستوران‌ها اعلام خواهد شد. همچنین آخر هفته‌هایی که قرنطینه از درب منزل لحاظ می‌شود نیز در این مناطق متوقف خواهد شد و به جای آن محدودیت‌های ساعتی مشخص می‌شود.

بنا به اطلاعیه وزیر بهداشت ترکیه فحرتین کجا، از این تاریخ به بعد میزان مبتلایان و جزئیات مربوط به کووید ۱۹ را به تفکیک شهرها، روی نقشه به روزنمایی کرده و در اختیار مردم قرار خواهیم داد. بدین ترتیب شهروندان شاهد کاهش و یا افزایش تعداد مبتلایان منطقه خواهند بود. در نتیجه هر منطقه می‌تواند سرنوشت خود را رقم بزند؛ از مورخ ۱ مارچ ۲۰۲۱ در صورت تغییر و کاهش آمار مبتلایان در هر شهر، محدودیت‌های  اعمال شده، برطرف خواهد شد. ملاک کاهش آمار با توجه به تعداد مراجعه‌کنندگان به بیمارستان‌ها و میزان بیماران بخش مراقبت‌های ویژه است.

در مناطق و شهرهایی که شاهد کاهش مبتلایان و آمار باشیم با در نظر گرفتن شرایط جدیدی مجوز بازگشایی کافه‌ها و رستوران‌ها را خواهیم داد. در قسمت فضای بسته رستوران‌ها و کافه‌ها تنها ۳۰٪ از میزان ظرفیت، حق پذیرش وجود دارد. در قسمت فضای باز نیز تنها ۵۰٪ از ظرفیت کل را می‌توانند پذیرا باشند. ضمنا برای مشتریانی که در فضای بسته سرویس‌دهی می‌شوند محدودیت زمانی لحاظ خواهد شد و نهایتا تا ۴۵ دقیقه الی ۱ ساعت حق نشستن در فضای بسته را دارند. به گفته کارشناسان با محدود کردن مقدار زمان حضور در کافه‌ها و رستوران‌ها احتمال انتقال ویروس به حداقل می‌رسد.

منبع : خبرگزاری TGRT Haber

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *