ورود

آیا با وجود بیماری دیابت می توان شکلات مصرف کرد؟

آیا با وجود بیماری دیابت می توان شکلات مصرف کرد؟

دیابت و شکلات | آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه شوید!

دیابت و شکلات ، آیا بیماران دیابتی می‌توانند شکلات بخورند؟

زندگی با دیابت به این معنی است که شما باید دائماً از تأثیر مصرف غذا و نوشیدنی و غذایی که می‌خورید بر سطح قند خون خود آگاه باشید و آن را کنترل کنید.

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که اگر دیابت دارید نمی توانید آب نبات یا شکلات بخورید، اما در واقع این یک افسانه است و واقعیت ندارد. شما هنوز هم می توانید این غذاها را در مقادیر کم مصرف کنید، اما آنها باید بخشی از یک سبک زندگی و رژیم غذایی سالم باشند و در هیچ موردی نباید زیاده‌روی کنید. دیابت و شکلات می توانند در تضاد با یمدیگر نباشند.

 

آیا شکلات تلخ انتخاب بهتری است؟

با انتخاب شکلات تلخ با کیفیت بالا (70 درصد کاکائو)، طعم شکلاتی قوی تری دریافت می کنید که می تواند به شما کمک کند کمتر بخورید. برچسب مواد کربوهیدرات را بررسی کنید تا به شما در تنظیم سطح انسولین کمک کند.

با پزشک خود در مورد اینکه آیا می توانید شکلات را در رژیم غذایی خود در حد متعادل بگنجانید یا خیر حتما صحبت کنید و دستورات پزشک خود را اجرا کنید.

دیابت و شکلات

فواید و مضرات خوردن شکلات

مزایای بالقوه

گروهی از مواد شیمیایی گیاهی به نام فلاونوئیدها ممکن است به کاهش مقاومت به انسولین و بهبود حساسیت به انسولین کمک کنند. شکلات تلخ همچنین می تواند به کاهش لخته شدن خون کمک کند. فلاونوئیدهای موجود در شکلات تلخ همچنین ممکن است عملکرد اندوتلیال را بهبود بخشد و در نتیجه مقاومت به انسولین را کاهش دهد و برای بدن بسیار مفید است.

 

معایب

همه شکلات ها یکسان نیستند. شیر و شکلات سفید فواید سلامتی مشابه شکلات تلخ را ندارند. خوردن غذاهایی مانند کیک شکلاتی یا کلوچه های شکلاتی مانند یک قطعه کوچک شکلات تلخ فواید زیادی ندارد و گاهی در بعضی موارد با توجه به نوع شکلات یا برند آن، صرفا طعم خوبی دارند و نه تنها هیچ ارزش غذایی ندارند بلکه آسیب زیادی به بدن میزنند.

خوردن بیش از حد شکلات می تواند باعث مشکلات قند خون و افزایش وزن شود چرا که چربی و قند زیاد آن در صورت مصرف نشدن در بدن به توده‌های چربی تبدیل می‌شوند و به رگ‌های قلب آسیب ‌می‌رسانند.

دیابت و شکلات

رژیم متعادل

زمانی که دیابت دارید یک رژیم غذایی متعادل مهم است.

این نه تنها بخشی از یک سبک زندگی سالم است، بلکه بخشی از برنامه درمانی شما نیز می باشد. در کنار فعالیت بدنی منظم، یک رژیم غذایی متعادل و سالم می‌تواند به حفظ سطح قند خون در محدوده طبیعی و ثابت نگه داشتن وزن کمک کند.

داشتن وزن ایده آل می تواند به کنترل سطح قند خون و کاهش خطر ابتلا به عوارض دیابت کمک کند.

دیابت و شکلات

رژیم غذایی متعادل ، برای مبتلایان به دیابت ضروری است

اگر دیابت دارید، لازم نیست خود را به طور کامل از شکلات محروم کنید، فقط آن را در حد اعتدال مصرف کنید.

دیابت و شکلات: شکلات تلخ فوایدی برای سلامتی دارد که انواع دیگر آن را ندارند.

رژیم غذایی سالمی را در پیش بگیرید و ورزش کنید. اگر می خواهید شکلات را در رژیم غذایی خود بگنجانید، با پزشک خود در مورد بهترین راه های انجام این کار صحبت کنید.

دیابت و شکلات
Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.