ورود

از رجیستر کردن گوشی در ترکیه چه می‌دانید!

از رجیستر کردن گوشی در ترکیه چه می‌دانید!

رجیستر گوشی در ترکیه را چطور انجام دهیم؟؟! با پین تاتی همراه شوید!
آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی

رجیستر گوشی در ترکیه یعنی چه؟

قانون رجیستر گوشی و بسیاری از کشورها منجمله ایران وجود دارد که به جهت جلوگیری از واردات غیرقانونی تلفن همراه به کشور و دریافت مالیات و عوارض گوشی وضع شده.

 

داستان رجیستر کردن گوشی در ترکیه

در ترکیه از زمانی شروع می‌شود که شما سیم کارت یکی از اپراتورهای تلفن همراه ترکیه را می‌خرید و روی گوشی‌تان می اندازید. به محض روشن کردن گوشی، پیامکی برای شما ارسال خواهد شد که ظرف مدت ۱۲۰ روز (۴ماه) شما فرصت دارید تا گوشی‌تان را در خاک ترکیه رجیستر کنید.

 

رجیستر کردن گوشی در ترکیه برای چه افرادی لازم است؟

اگر تازه به ترکیه مهاجرت کردید و فرار است حالا حالاها در ترکیه بمانید و ترکیه تبدیل به خانه شما شده باید بدانید که رجیسترگوشی در ترکیه از واجبات است، چراکه اگر ظرف مدت ۴ ماه موبایلتان را رجیستر نکنید،‌گوشی شما مسدود خواهد شد و رفع مسدودی گوشی شما امکان‌پذیر نخواهد بود. پس بهتر است قبل از آنکه گوشی‌تان را مسدود کنند به فکر باشید.

روش های رجیستر گوشی در ترکیه

آیا مسافران نیازی به رجیستر کردن گوشی در ترکیه دارند؟

اگر به صورت تفریحی به ترکیه سفر می‌کنید و یا قصد دارید تا کمتر از ۴ ماه در خاک ترکیه بمانید، نیازی به رجیستر کردن گوشی در ترکیه ندارید و با خیال راحت از سفرتان لذت ببرید.

آیا رجیستر گوشی هزینه دارد؟

بله. مبلغی که شما برای رجیستر کردن گوشی در ترکیه باید بپردازید در سال ۲۰۲۱، ۱۸۳۸ لیر ترکیه است.

آیا هزینه رجیستر گوشی برای گوشی‌ها متفاوت است؟

فرقی نمی‌کند گوشی شما نو یا کارکرده است و یا حتی نفس‌های آخرش را می‌کشد، اندروید است یا آیفون، یا حتی بلک بری، هزینه رجیستر کردن گوشی شما همان ۱۸۳۸ لیر است.

روش‌های رجیستر کردن گوشی در ترکیه

برای رجیستر کردن گوشی گزینه‌های زیادی پیش روی شما نیست. یا با کارت اقامت می‌توانید گوشی خود را رجیستر کنید و یا بدون کارت اقامت.

راهنمای رجیستر گوشی در ترکیه

راهنمای دریافت IMEI تلفن‌ همراه برای رجیستر کردن گوشی در ترکیه

IMEI یک شماره ۱۴ رقمی منحصربفرد برای تلفن همراه شماست که برای رجیستر کردن گوشی در ترکیه به آن نیاز دارید و تا شماره IMEI را نداشته باشید امکان رجیستر کردن گوشی‌تان را نخواهید داشت.

برای دریافت IMEI می‌توانید کد دستوری #06#* را شماره گیری کنید تا شماره IMEI برای شما ارسال شود.

 

 رجیستر کردن گوشی با کارت  اقامت ترکیه

اگر ساکن  استانبول هستید با اصل پاسپورت و کارت اقامتتان به اداره پست محل زندگی‌تان یا همان PTT بروید و درخواست رمز  دولت الکترونیک (Edevlet) بدهید، ‌پس از دریافت رمز وارد سایت turkiye.gov.tr شده و به صفحه رجیستر گوشی بروید و بعد از پر کردن فرم و نوشتن اطلاعات گوشی، مبلغ موردنظر را از طریق درگاه بانکی پرداخت کنید. برای اینکار نیاز به کارت بانکی دارید. برای اطلاع از شرایط افتتاح حساب بانکی کلیک کنید.

برای اطلاع از شرایط دریافت اقامت ترکیه کلیک کنید

داستان رجیستر گوشی در ترکیه

رجیستر کردن گوشی بدون اقامت ترکیه

در این روش شما باید با پاسپورت و گوشی همراهتان به نزدیک‌ترین اداره مالیاتی محل سکونت‌تان یا همان (Vergi Dairesi) بروید و فرم‌های مربوطه را پر کنید و فیش واریز به حساب بگیرید.

سپس به بانک بروید و پس از پرداخت، فیش مهر شده را به همراه کپی از صفحه اول پاسپورت و مهر ورود به ترکیه را به یکی از نمایندگی‌های تلفن همراه ببرید. با ارائه فیش پرداختی و شماره سیم کارت‌تان، نهایتا طی ۷ روز گوشی شما رجیستر خواهد شد. فیش رجیستر گوشی در کلیه بانک‌‌ها قابل پرداخت است.

رجیستر گوشی‌ ۲ سیم کارته در ترکیه

اگر گوشی شما قابلیت استفاده از ۲ سیم کارت را دارد کار براتان آسانتر خواهد بود زیرا گوشی شما دارای ۲ IMEI است و عملا ۸ ماه فرصت برای رجیستر کردن گوشیتان دارید.

Rate this post

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.