ورود

سریال رستاخیز: امپراطوری سلجوقیان بزرگ

سریال رستاخیز: امپراطوری سلجوقیان بزرگ

سریال رستاخیز: امپراطوری سلجوقیان بزرگ و اتفاقات جالب آن را حتما دنبال کنید.

با آخرین اخبار ترکیه و مطالب خواندنی با پین تاتی همراه باشید.

سریال رستاخیز: امپراطوری سلجوقیان بزرگ
Uyanış: Büyük Selçuklu

ژانر: درام، تاریخی

پخش این سریال جنگی و تاریخی در سال 2020 از شبکه trt 1 ترکیه آغاز شد و با توجه به جلوه‌های ویژه خاص و بدلکاری‌های فوق‌العاده‌ای که دارد توانسته نظر مخاطبان خود را به خوبی جلب کند. بازیگران و بدلکاران این سریال برای به ثمر رساندن صحنه‌های آن، مدت‌ها تحت آموزش‌های خاص شمشیر بازی، تیراندازی و سوارکاری بوده‌اند.

دیدن این سریال، که یکی از بزرگترین و پرهزینه‌ترین پروژه‌های تاریخی ترکیه است را حتما به شما توصیه می‌کنیم. کارگرانی سریال را امره کونوک و تهیه کنندگی آن‌ را شرکت فیلم سازی Akli Film  به عهده دارد؛ عمده صحنه‌های آن در استانبول فیلم برداری شده و شما می‌توانید علاوه بر بدلکاری‌های جذاب از مناظر فوق‌العاده آن نیز لذت ببرید.

خلاصه داستان سریال رستاخیز: امپراطوری سلجوقیان بزرگ

این سریال روایتی تاریخی از قرن یازدهم است. ملک شاه مردی جوان و شجاع و پسر سلطان آلپ ارسلان است. او همواره یکی از همراهان سلطان در موقعیت‌های متفاوتی بوده و بعد از مرگ پدرش، تخت سلطنت را به عنوان پادشاه جدید در سال 1072 به ارث می‌برد. از این زمان به بعد زندگی او بسیار تغییر می‌کند و تا زمان مرگش در سال 1092 پادشاه امپراطوری سلجوقی باقی ماند.

در روزی که پدر ملک شاه از دنیا می‌رود او متوجه می‌شود که یکی از همسران پدرش به نام باسولو خاتون در هنگام وضع حمل فوت کرده اما پسری که به دنیا آورده؛ زنده مانده است. اما ملک شاه که به دلیل اینکه آن فرزند نیز با توجه به قوانین موجود نمی‌تواند وارث تاج و تخت باشد، تصمیم می‌گیرد او را به شخص مورد اعتماد پدرش نظام الملک، بسپارد.

سریال رستاخیز: امپراطوری سلجوقیان بزرگ

ظام الملک نام سنجر را برای آن پسر انتخاب می‌کند‌ و تلاش می‌کند تا سالیان سال او را از تخت پادشاهی و مسائل آن دور نگه دارد.

18 سال بعد سنجر به جوانی برومند و سربازی شجاع تبدیل می‌شود و با اینکه می‌داند پدرش سلطان امپراطوری سلجوقی بوده، هویت خود را آشکار نمی‌کند. او زندگی خود را وقف دفاع از حکومت سلجوقی کرده است و روزی کاملا اتفاقی درگیر مسائلی می‌شود که در نهایت زندگی سلطان ملک شاه را نجات می‌دهد.

برخی بازیگران:

بورگا گولسوی Bugra Gülsoy، اکین کوچ Ekin Koç، گورکان اویگون Gürkan Uygun  و….

گالری تصاویر

5/5 - (3 امتیاز)

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.