ورود

نکات مهم برای سفر با کودکان⭐️

نکات مهم برای سفر با کودکان⭐️

نکات مهم برای سفر با کودکان⭐️

سفر کودکان را مدیریت کنیم! با پین تاتی همراه شوید.

سفر کودکان و چالش‌هی پیش رو

همراه داشتن کودکان در سفر بسیار چالش برانگیز است و می‌تواند تجربه‌ای استرس‌زا باشد. اصولا هواپیما قسمت پرماجرای سفر است، زیرا آرام نگه‌داشتن و سرگرم کردن کودکان روی زمین هم چندان کار آسانی نیست، چه‌رسد به محیط بسته هواپیما و سفرهای هوایی که بچه‌ها در فضایی محدود و همراه با غریبه‌ها باید مدت زمان مشخصی را بگذرانند. گریه و زاری، بهانه گیری و شیطنت بچه‌ها در هواپیما، به‌خصوص اگر در کنار نگاه خیره سایر مسافران قرارگیرد، می‌تواند سفر به بهترین شهر دنیا را هم با دلخوری و ناراحتی همراه کند.
خوب است نکات زیر را بخوانید، تا بتوانید علاوه بر مقصد، در حین سفر هم خاطره لذت‌بخشی داشته‌باشید.

انتخاب هوشمندانه پرواز

انتخاب‌هایی که قبل از سفر می‌کنید می‌تواند سفر شما را به یک خاطره یا یک فاجعه بدل‌کند.
پدر و مادرهای خوشبختی که کوچولوهایشان سر ساعت مشخص و به راحتی می‌خوابند، می‌توانند با خرید بلیت هواپیما طی این ساعات، سفر آرامی را بگذرانند. از طرف دیگر این نکته را هم به خاطر بسپارید که پروازی را انتخاب کنید که شما را یک‌راست به مقصد می‌رساند. اما اگر هیچ چاره‌ای جز انتخاب پروازهای غیرمستقیم ندارید، پروازی را انتخاب کنید که کمترین توقف را در بین دو پرواز داشته‌باشد.

کوچولوها در پرواز

زودتر به فرودگاه بروید

اگر زودتر به فرودگاه برسید و جز اولین مسافرانی باشید که کارت پرواز می‌گیرند، می‌توانید صندلی‌هایی را بخواهید که فضای بیشتری دارند، مثلا صندلی‌های نزدیک خروجی اضطراری. از طرف دیگر، بالا و پایین رفتن در ترمینال‌ها، کنترل بلیت و پاسپورت و غیره، به حد کافی برای کودکان دشوار و خسته کننده است و شما نباید با عجله‌کردن، او را خسته و عصبی کنید.

کوچولوها در پرواز

وسایل لازم در کیف دستی

به کودک خود لباس راحت بپوشانید. کودکان در هواپیما باید لباسی به راحتی لباس خانه بپوشد. در بار دستی خود، حتماً چند وسیله‌ بیاورید تا کودک احساس در خانه بودن داشته باشد؛ مثل اسباب‌بازی موردعلاقه، پتو، کتاب رنگ‌آمیزی یا خوراکی‌های خوشمزه. این کار باعث می‌شود که سفری راحت‌تر را تجربه کنید. اگر برای سرگرم کردن کودک از گوشی هوشمند یا تبلت استفاده می‌کنید، فراموش نکنید که با همراه داشتن یک هدفون، از آزار دیگران با سر و صدای بازی پیش‌گیری ‌کنید. به خاطر داشته باشید که در هر شرایطی ابتدا به نیاز کودک خود توجه کنید و هرگز خونسردی خود را از دست ندهید تا بتوانید آرامش را به کودک نیز منتقل نمایید.

کوچولوها در پرواز

نگران سر و صدا نباشید

بسیاری از والدین گفته‌اند که این بخش پراسترس‌ترین بخش سفر با کودکان است و بسیاری از آن‌ها می‌دانند که این مساله سبب آزار و اذیت سایر مسافران ‌می‌شود. اما به یاد داشته باشید مسافران انتظار ندارند که کودک شما مانند بزرگسالان ساکت و آرام بر روی صندلی خود بنشیند. پس بیش از اندازه خود و کودکتان را برای آرام نگه داشتن او آزار ندهید. در اغلب موارد، کنترل بیش از اندازه کودک، او را عصبی و بدخلق می‌کند، به‌طوری‌که دیگر قادر نخواهیدبود او را آرام نگه‌دارید.

کوچولوها در پرواز

پست های اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *